Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Akce platí do 31. 12. 2020 při nákupu aplikace mPOHODA Basic

Otázky a odpovědi pro Mobilní aplikaceotázka

Jak vytvořím doklad v přenesené daňové povinnosti?

odpověď

Režim přenesené daňové povinnosti (PDP) je možné v aplikaci mPOHODA nastavit u vydané faktury, přijaté objednávky, pokladního dokladu a šablony, a to buď na celý doklad nebo pouze u vybraných položek.

•  Týká-li se režim PDP všech položek dokladu, potom v sekci Podrobnosti aktivujte na dokladu volbu Přenesená daňová povinnost. Každá nově zapsaná položka na doklad, resp. nová položka přenesená z ceníku bude mít automaticky nastaven typ DPH Přenesená. Položky přenesené z jiného dokladu si drží typ DPH uvedený na zdrojovém dokladu.

•  Vytváříte-li kombinovaný doklad, kde se režim PDP má vztahovat pouze na určité položky, pak volbu v sekci Podrobnosti doporučujeme neaktivovat a typ DPH Přenesená nastavit přímo na detailu položky, na kterou se režim vztahuje.

Režim PDP je možné na dokladu s již zapsanými položkami aktivovat, resp. deaktivovat i dodatečně. Při zapnutí režimu zvolte v zobrazeném dialogu možnost nahrazení zadaného typu DPH Bez DPH, resp. S DPH u položek za typ Přenesená. Při vypnutí režimu se nabídne nahradit typ DPH u položek z Přenesená na výchozí typ DPH uvedený v agendě Nastavení dokladů.

 

U položek zálohové faktury nebo prodejky nelze nastavit typ DPH Přenesená. Pokud se na položky takového dokladu vztahuje režim PDP, je třeba u takové položky nastavit typ jednotkové ceny Bez DPH a sazbu DPH nastavit na 0 %.

 

Kompletní informace o režimu přenesené daňové povinnoti v aplikaci mPOHODA jsou uvedeny v nápovědě.

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím