Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Získejte k nákupu nového účetního software 60 minut s lektorem zdarma

QR platba a faktura

Lukáš Mužátko / 18. 01. 2019

Čtvereček, který vypadá jako nepovedené bludiště. To je novodobý prostředek, jak do malého prostoru zakódovat mnohem větší množství dat. QR kód má mnohá využití – jeho přečtením se rychle dostanete na webovou prezentaci, uložíte si kontakty z vizitky do telefonu anebo pomocí něj zaplatíte fakturu.


V aplikaci mPOHODA jsme rozšířili tiskovou sestavu faktury o možnost tisknout QR platbu a QR fakturu. Díky těmto QR kódům odpadne vašim klientům nutnost ručně opisovat platební údaje do bankovní aplikace a umožní dokonce i bezpracně vložit celou fakturu do účetního systému. Pokud je tisk QR kódu povolený, vždy se vytiskne kód QR faktura. Pokud má vaše faktura formu úhrady příkazem na bankovní účet, rozšíří se QR kód o platební údaje na formát QR Platba + F, ve kterém jsou jak údaje o faktuře, tak i platební údaje. Jen prosím zkontrolujte, že váš účet máte uložený i ve formátu IBAN. Klasický „český” formát QR kód nepodporuje.

Novou funkci tisku QR kódu na fakturu jsme vám automaticky zapnuli. Tak aby ho vaši zákazníci mohli hned využít a vám platby dorazily co nejdříve. Tisk kódu můžete potlačit v agendě Nastavení dokladů, sekci Tisk. Novou funkci můžete využít jak na webové verzi, tak v mobilní aplikaci pro Android i iOS.

QR kód určitě už dobře znáte. Nově jím mohou vaši zákazníci zaplatit doklad vystavený v aplikaci mPOHODA