Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Získejte k nákupu nového účetního software 60 minut s lektorem zdarma

POHODA mKasa – nová aplikace pro mobilní prodej a EET

Lukáš Mužátko / 10. 02. 2017

Může se stát, že budete potřebovat evidovat tržby z terénu, například pokud prodáváte na trzích nebo přijímáte platbu přímo u zákazníka. Zároveň víme, že při prodeji budete potřebovat zadat nejnutnější údaje o tržbě co nejrychleji, aby nevznikaly prostoje. Nejjednodušším způsobem je použít chytrý telefon nebo tablet a naši novou mobilní aplikaci mKasa.

S aplikací mKasa zaevidujete tržbu na 3 kliknutí
  1. Vložíte cenu
  2. Určíte formu úhrady
  3. Vytisknete doklad

mKasa funguje jako taková jednoduchá kalkulačka – otevřete ji a rovnou přidáte částky za prodané položky, které aplikace sama sečte. Samozřejmě můžete také upravit název položky, zadat množství, měrnou jednotku, slevu, určit sazbu daně apod. Následně určíte formu úhrady a zvolíte tisk účtenky. mKasa údaje automaticky pošle na server Finanční správy, vytiskne na přenosné tiskárně účtenku s fiskálním identifikačním kódem a je hotovo. Nemusíte ani specifikovat, co přesně jste právě prodali, zákon o EET totiž vyžaduje evidovat pouze celkovou částku tržby.

Využijte údaje ze svého účetního systému

Aplikaci si jednoduše napojíte na program POHODA a díky tomu přidáte skladové položky z programu rovnou do nového dokladu v aplikaci. Ušetříte si tak přepisování jednotlivých údajů. Oproti cloudové aplikaci mPOHODA je mKasa vhodná pro všechny, kdo chtějí mít správu i zálohu dat plně pod kontrolou – data máte uložená přímo ve svém zařízení.

V aplikaci vystavíte prodejky, které si jednoduše přenesete do svého účetního programu POHODA. Z něj zase můžete při práci v terénu využít kromě údajů o skladových zásobách také nastavení i adresář. Díky tomu budete mít vše potřebné pro vystavení dokladů vždy aktuální.

Komunikace aplikace mKasa a programu POHODA v praxi
  1. V kanceláři nebo na prodejně si přes svou podnikovou síť (např. přes firemní Wi-Fi) nahrajete data z programu POHODA do aplikace mKasa, u zákazníka vytvoříte v aplikaci doklad a po příchodu do kanceláře či na prodejnu si vytvořený doklad nahrajete do programu POHODA. Komunikace probíhá prostřednictvím POHODA mServeru, který je součástí jakékoliv varianty programu POHODA.
  2. Data však můžete s programem POHODA synchronizovat i na dálku, např. při vystavování dokladu u zákazníka. Budete je mít okamžitě, aby s nimi mohli hned pracovat i vaši kolegové. Využít můžete přenos dat pomocí datových balíčků, ASP konektoru (dostanete ho od nás zdarma) nebo VPN sítě. Poslední dvě metody jsou sice technicky trochu náročnější, ale vaši IT pracovníci si s tím budou vědět rady.

Aplikace jsou pouze pro předplatitele programu POHODA a jsou zdarma v rámci aktuální licence systému.

Protože je aplikace mKasa velmi intuitivní, není třeba více návodů k jejímu používání. A tak si ji rovnou stáhněte a sami vyzkoušejte.