Zhlédněte naši minisérií videí, jak vést v Pohodě plnohodnotnou prodejnu
Skip Navigation LinksSTORMWARE > Akce a tipy > Třetí sazba DPH

POHODA bude připravena na novinky v DPH včas

Na nový rok je plánována řada legislativních změn, mezi které patří v těchto dnech tolik diskutované zavedení druhé snížené sazby DPH. Vše samozřejmě sledujeme, abychom vám všechny novinky, které se mohou, či rovnou dotknou, vaší práce v ekonomickém systému POHODA, přinesli v rámci předplatného souboru služeb SERVIS co nejdříve.

Změny zákona o dani z přidané hodnoty budou platit od 1. 1. 2015. Abyste tedy už od Nového roku mohli začít vystavovat doklady s novou sazbou DPH, uvolníme již v prosinci v rámci souboru služeb SERVIS 2015 lednovou aktualizaci ekonomického programu POHODA.

Všem uživatelům programu POHODA bychom rádi doporučili včasné uhrazení souboru služeb SERVIS 2015, aby měli k dispozici aktualizaci programu s předstihem a mohli se na tyto novinky předem připravit.

Tři sazby DPH

Během letošního roku byl v parlamentu přijat návrh o změnách v zákonu o dani z přidané hodnoty, kdy výsledkem bylo schválení třetí sazby DPH, resp. druhé snížené sazby DPH ve výši 10 %. Ať už jste, či nejste plátci DPH, tato změna se více či méně dotkne každého z nás. Kromě zavedení třetí sazby daně se mění i pojmenování těch stávajících.

S platností od 1. ledna 2015 se tedy zavádí následující tři sazby DPH:

 • základní sazba daně 21 %,
 • první snížení sazba daně 15 %,
 • druhá snížená sazba daně 10 % - úplná novinka.

Do druhé snížené sazby DPH bude patřit následující zboží:

 • počáteční a pokračovací kojenecká výživa a potraviny pro malé děti,
 • tištěné knihy, obrázkové knihy pro děti, hudebniny, tištěné nebo ručně psané, taktéž vázané nebo ilustrované (vyjma zboží, ve kterém reklama přesahuje 50 % plochy),
 • radiofarmaka, očkovací látky, léky, kontrastní prostředky pro rentgenová vyšetření, diagnostické reagencie určené k podávání pacientům, chemické antikoncepční přípravky na hormonálním základě – určené pro zdravotní služby, léky na prevenci nemocí a léčbu pro humánní lékařské účely.

A na závěr ještě jedna horká novinka: nově je skupina léčiv rozšířena o veterinární léčiva, v současné době se však jedná i o dalších položkách, pro které by druhá snížená sazba daně mohla platit. Hovoří se zejména o surovinách pro výrobu potravin určených lidem s celiakií a fenylketonurií. Důvodem je především cena těchto potravin, která je mnohdy o 100 % vyšší než u běžných potravin.

Více informací ohledně změn v dani z přidané hodnoty naleznete v článku Novely a aktuální informace k DPH. Další novinky pro rok 2015 týkající se daní, účetnictví a podnikání sledujte na Portálu POHODA.

Chcete si SERVIS 2015 rovnou koupit, resp. prodloužit?

Pokud jste uživateli systému POHODA ve verzi 2014, je nejjednodušší navštívit e-shop a přejít přímo na stránku pro zakoupení souboru služeb SERVIS 2015 k vašemu programu. Je to snadné.

Vlastníte-li některou ze starších verzí systému POHODA, kontaktujte naše obchodní oddělení nebo některou z poboček STORMWARE.


Informace uvedené v textu jsou aktuální k datu zveřejnění.

Stažení programu POHODA Start
 • 500 záznamů v účetním deníku
 • 200 záznamů v peněžním deníku daňové evidence
 • 200 záznamů v agendě skladových pohybů
 • 10 záznamů v agendách majetku a mezd
 • 100 záznamů v ostatních agendách
 • 20 použití funkcí pro práci s daty

Jméno a příjmení:*
IČ:
Firma:
Ulice:
PSČ, Obec:*
E-mail:*
Odeslat a stáhnout

Program POHODA Start
si již stáhlo 503317 uživatelů


POHODA Start má po registraci časové omezení do 31. 12. 2017. Po uplynutí tohoto období bude možné nainstalovat novou verzi a pokračovat v bezplatném používání v dalším roce.

Jakmile dojde k překročení limitu volných záznamů nebo uplyne časové omezení, budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

POHODA Start má bez registrace limit 200 volných záznamů v účetním deníku, resp. 100 záznamů v peněžním deníku a je možné ji používat 3 měsíce od první instalace na počítač (nebo do konce roku 2017, pokud je blíž než za 3 měsíce od první instalace). Pokud si přejete tyto počáteční limity zvýšit, zvolte si stažení s registrací na záložce A v tomto okně. Registraci je případně možné provést i později přímo z programu POHODA Start.

Po vyčerpání limitů budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Na e-mail uvedený ve formuláři obdržíte registrační číslo.

Nainstalujte program POHODA Start do svého počítače. Při spouštění programu stiskněte tlačítko Registrace. V průvodci vyberte možnost Zadat registrační číslo programu POHODA Start a na další straně vyplňte zaslané registrační číslo.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout
Stiahnutie programu Pitný režim POHODA
Vyplňte e-mail: