Zhlédněte naši minisérií videí, jak vést v Pohodě plnohodnotnou prodejnu
Skip Navigation LinksSTORMWARE > Účetní pojmy > Předkontace

Předkontace

Pojmenované účetní souvztažnosti – předkontace určují, na jaké účty bude konkrétní doklad zaúčtován. Mohou být definovány a přiřazeny pro určité skupiny produktů, služeb, skladových položek apod. 

Při práci s ekonomickým systémem POHODA jsou předkontace důležitou součástí účetní práce ať už při vedení daňové evidence, nebo při vedení účetnictví

Předkontace v daňové evidenci programu POHODA

V daňové evidenci (dříve jednoduché účetnictví) určuje předkontace především to, jak bude zaúčtován doklad do peněžního deníku. Pokud je zakládána nová účetní jednotka, je seznam vyplněn standardními předkontacemi. Uživatel si může seznam předkontací doplnit a upravit podle svého.

Každé předkontaci, která je v programu POHODA vytvořena, se přiřazuje typ předkontace. POHODA implicitně definuje několik desítek typů předkontací, které vycházejí z legislativní úpravy účetnictví. Kromě standardně používaných pro příjmové a výdajové doklady, převody počátečních stavů a nepeněžních operací, jsou připraveny i speciální předkontace – Nevím a Ručně.

Předkontace v účetnictví programu POHODA

Při vedení účetnictví (dříve podvojné účetnictví) v programu POHODA může uživatel předkontace vytvářet, upravovat nebo odstraňovat v agendě Předkontace. Seřazeny jsou podle uvedené zkratky. Podobně jako v daňové evidenci i v účetnictví jsou k dispozici speciální předkontace Nevím, Ručně a navíc ještě Bez.


Mohlo by vás také zajímat:

Interní doklady
Kniha jízd v POHODĚ
Účetní a datová uzávěrka
Účetní závěrka

Stažení programu POHODA Start
  • 500 záznamů v účetním deníku
  • 200 záznamů v peněžním deníku daňové evidence
  • 200 záznamů v agendě skladových pohybů
  • 10 záznamů v agendách majetku a mezd
  • 100 záznamů v ostatních agendách
  • 20 použití funkcí pro práci s daty

Jméno a příjmení:*
IČ:
Firma:
Ulice:
PSČ, Obec:*
E-mail:*
Odeslat a stáhnout

Program POHODA Start
si již stáhlo 501519 uživatelů


POHODA Start má po registraci časové omezení do 31. 12. 2017. Po uplynutí tohoto období bude možné nainstalovat novou verzi a pokračovat v bezplatném používání v dalším roce.

Jakmile dojde k překročení limitu volných záznamů nebo uplyne časové omezení, budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

POHODA Start má bez registrace limit 200 volných záznamů v účetním deníku, resp. 100 záznamů v peněžním deníku a je možné ji používat 3 měsíce od první instalace na počítač (nebo do konce roku 2017, pokud je blíž než za 3 měsíce od první instalace). Pokud si přejete tyto počáteční limity zvýšit, zvolte si stažení s registrací na záložce A v tomto okně. Registraci je případně možné provést i později přímo z programu POHODA Start.

Po vyčerpání limitů budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Na e-mail uvedený ve formuláři obdržíte registrační číslo.

Nainstalujte program POHODA Start do svého počítače. Při spouštění programu stiskněte tlačítko Registrace. V průvodci vyberte možnost Zadat registrační číslo programu POHODA Start a na další straně vyplňte zaslané registrační číslo.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout
Stiahnutie programu Pitný režim POHODA
Vyplňte e-mail: