Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Aktualizace k verzi Říjen 2019

Update POHODA, rel. 12301

K dispozici od: 21. 10. 2019
Vztaženo k verzi: POHODA, rel. 12300

Pokud máte nainstalovanou Kasu Offline, rel. 12300, nevyžaduje tento update programu POHODA žádná zvláštní nastavení nebo instalaci Kasy Offline.

V případě pobočkového zpracování dat sehrajte všechny balíčky z poboček na centrálu a teprve poté nainstalujte aktualizaci programu POHODA, release 12301 na centrále i pobočkách. Na centrále prostřednictvím povelu Soubor/Datová komunikace/Pobočkové zpracování dat/Odeslání dat vygenerujte balíček č. 1 pro každou pobočku. V agendě Soubor/Účetní jednotky založte na pobočkách z balíčku č. 1 novou účetní jednotku.

Fakturace

Při změně kurzu na faktuře v cizí měně se již správně přepočítá kurzový rozdíl v případě, že je na dokladu odečtená uhrazená záloha v cizí měně.

Do sloupce Uplatněno u vydané a přijaté zálohové faktury se již načítá hodnota odpočtu bez vazby a hodnota odpočtu z minulých let. Pro zobrazení správné hodnoty je nutné provést údržbu databáze prostřednictvím povelu Databáze/Správa databází… v agendě Účetní jednotky.

Sklady

Je-li v agendě Globální nastavení/Sklady/Doklady se zásobami zatržena volba Upozornit na výdej zásob pod minimální limit, pak při vyskladnění zásoby pod její minimální limit se již správně zobrazí dialogové okno s upozorněním.

Při XML importu příjemky již dojde ke správnému vytvoření pohybů a zaúčtování dokladu.

Ostatní

U výkazu Evidence náhradního plnění jsme zapracovali změny ve struktuře CSV souboru, které jsou platné od 10. října 2019.