Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Aktualizace k verzi Květen 2019

Update POHODA, rel. 12201

K dispozici od: 27. 6. 2019
Vztaženo k verzi: POHODA, rel. 12200

Pokud máte nainstalovanou Kasu Offline, rel. 12200, nevyžaduje tento update programu POHODA žádná zvláštní nastavení nebo instalaci Kasy Offline.

V případě pobočkového zpracování dat sehrajte všechny balíčky z poboček na centrálu a teprve poté nainstalujte aktualizaci programu POHODA, release 12201 na centrále i pobočkách. Na centrále prostřednictvím povelu Soubor/Datová komunikace/Pobočkové zpracování dat/Odeslání dat vygenerujte balíček č. 1 pro každou pobočku. V agendě Soubor/Účetní jednotky založte na pobočkách z balíčku č. 1 novou účetní jednotku.

XML

Po XML importu dokladu typu Prodejka se již ve sloupci zobrazí forma úhrady.

Upravili jsme XML import nové adresy do agendy Adresář, pokud vstupní XML dokument obsahuje blok <actionType> a v programu Pohoda je zapnuto číslování zákazníků.

Ostatní

Při exportu dat pro dopravce Zásilkovna bude nově do CSV souboru vstupovat ID zásilky ze záložky Položky podání. Pokud vyplněné nebude, vstoupí do vyexportovaného souboru údaj z pole Číslo ve formuláři agendy.

Při exportu tiskopisu Přehled o platbě pojistného na zdravotní pojištění zaměstnavatele již do .txt souboru vstupují správná data z příslušného měsíce.

Na tiskovou sestavu Soupiska výrobků v objednávkách v agendě Vydané objednávky již vstupují i výrobky skládající se pouze z položek typu Služba nebo Textová.

Před náhledem na tiskovou sestavu Faktura (v různých variantách) se již nezobrazuje upozornění na chybně zadané částky, jestliže je na dokladu s datem zd. plnění, resp. vystavení po 1. 4. 2019 nastavené zaokrouhlení DPH. Doklady, na kterých je zaokrouhlené DPH, je možné zobrazit v kontrole dokladů přes nabídku Záznam.