Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Získejte k nákupu nového účetního software 60 minut s lektorem zdarma

Novinky v roce 2021

Aplikace mKasa, verze 4.5.1

K dispozici pro Android, iOS a Windows od: 5. 2. 2021
Vztaženo k verzi: mKasa, verze 4.5.0

Drobné opravy a optimalizace

Na tiskových sestavách v poli Poznámka již nedochází k oříznutí části textu.

Na platformě iOS byla provedena optimalizace synchronizace Adresáře přes mServer a byla upravena funkce PDF: Odeslat na e-mail.

Aplikace mKasa, verze 4.5.0

K dispozici pro Android, iOS a Windows od: 27. 1. 2021
Vztaženo k verzi: mKasa, verze 4.4.0

Platební terminály

Pokud nastane chyba v komunikaci mezi aplikací mKasa a platebním terminálem, je možné transakci v aplikaci mKasa dokončit ručním zadáním údajů z účtenky potvrzujícím provedení platby. Toto zadání provedete u konkrétní formy úhrady, kde pomocí přepínače zapnete volbu Dokončit ručně a upravíte nebo vyplníte variabilní symbol. Doklad bude automaticky označen příznakem uhrazeno přes platební terminál a u takového dokladu již nebude možné provést změny. Správné vyplnění tohoto údaje je důležité pro automatické párování dokladů v agendě Banka v programu POHODA.

U platebního terminálu YOMANI KB byla opravena komunikace s platebním terminálem v případě, že byl zvolen Test připojení v agendě Hardware/Platební terminál.

Úprava a doplnění stránky O aplikaci

Doplnili jsme telefonní číslo na zákaznickou podporu, odkaz na novinky a možnost zaslání námětu. V případě, že aplikaci mKasa používáte ve variantě mPOHODA Start, je možné si z této stránky zobrazit limity verze Start.

Další drobná vylepšení a optimalizace

V agendě Přehledy na záložce DPH byl opraven výpočet částek DPH v Kč a Celkem DPH v Kč. Zároveň jsme na záložce DPH upravili vzhled a přidali sloupec Celkem DPH v Kč.

Byla optimalizována kontrola při ukládání dokladu v případě existence shodných čísel dokladu.

Optimalizovali jsme agendu Nastavení. 

Na stránce Platba došlo k omezení znaků v poli Poznámka pro správné vytvoření dokladu v PDF.

Opravili jsme překreslování datumových polí ve filtru.

Upravili jsme synchronizaci dokladů v případě, že je volba EET v programu POHODA i v aplikaci mKasa vypnuta. Nyní se tyto doklady synchronizují úspěšně bez varování.

V rekapitulaci EET byla skryta nulová částka u plnění 0 %.

V nastavení tisku paragonových tiskáren v agendě Hardware na záložce Tisk je nyní možné nastavit počet znaků na řádek na hodnotu 76.

Do seznamu platebních terminálů byly doplněny terminály Ingenico KB SmartPay a YOMANI KB SmartPay.