Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Získejte k nákupu nového účetního software 60 minut s lektorem zdarma

Vyzkoušejte objednávky v aplikaci mPOHODA

Lukáš Mužátko / 05. 10. 2018

Ne vždy chcete vy nebo váš zákazník rovnou vystavit fakturu, obvykle nejdříve sepíšete objednávku. Určitě vás potěšíme, že tu nyní vystavíte i přímo v aplikaci mPOHODA. Rovněž lze do aplikace mPOHODA přenášet objednávky z programu POHODA, stažené z e-shopu či ručně vystavené. Z objednávky pak můžete přímo v aplikaci mPOHODA vystavit fakturu.

Snadné zadání nové objednávky přímo v aplikaci mPOHODA

Představte si, že jste zákazníkovi právě dodali objednané zboží nebo služby a zákazník požaduje objednávku rozšířit. Pak není nic jednoduššího, než zadat novou objednávku přímo u zákazníka pomocí aplikace mPOHODA.

V nové agendě Objednávky klikněte na FAB ikonu, čímž založíte nový záznam, do kterého vložte položky z ceníku a doplňte odběratele, pro kterého objednávku vystavujete.

Objednávky nově můžete vytvořit v aplikaci mPOHODA

Také na mobilu snadno vystavíte novou objednávku

Po uložení se záznam zobrazí v hlavním seznamu objednávek. Objednávky jsou barevně rozlišeny dle stavu vyřízení na nevyřízenou, částečně vyřízenou a vyřízenou objednávku, a také vás upozorníme na nevyřízenou objednávku, u které již uplynul termín jejího dokončení.

Díky barevnému rozlišení budete mít přehled, které objednávky jsou vyřízené

I na mobilu je přehledně vidět, která objednávka čeká na zpracování a která už je dokončená

Synchronizace s programem POHODA

Spuštěním synchronizace dat v programu POHODA se objednávka přenese z aplikace mPOHODA. Chcete-li zajistit, aby objednané zboží bylo připraveno pro vašeho zákazníka, označte v programu POHODA objednávku příznakem Rezervováno.

Pro rezervaci zboží z objednávky, kterou vystavíte v aplikaci mPOHODA, využijte v programu POHODA příznak Rezervováno

Za pomoci automatických objednávek chybějící zboží objednáte u svého dodavatele, a jakmile máte objednané zboží skladem, stačí synchronizovat data. Nový stav zásob, včetně rezervací, se promítne i v mobilní aplikací mPOHODA a vy tak můžete přijatou objednávku dokončit.

Díky pravidelným synchronizacím budete mít vy i váš kolega vždy přehled nejen o aktuálním stavu objednávky, ale i potřebných zásob.

Vyřízení objednávky

Poté, co objednané zboží dovezete zákazníkovi, resp. u něj vykonáte objednané služby, jednoduše přeneste položky z objednávky do vydané faktury. Na objednávce stačí kliknout na povel Přenést do faktury a daňový doklad je vytvořen. Stejného docílíte povelem Přidat z objednávky přímo na vydané faktuře.

Objednávku snadno přenesete do faktury

Položky do vydané faktury přenesete i povelem Přidat z objednávky

Vydanou fakturu stačí zkontrolovat a po uložení ji odeslat zákazníkovi na e-mail. Pokud rovnou za dodané zboží a vykonané práce dostáváte zaplaceno, fakturu uhraďte pokladním dokladem, tržbu zaevidujte v EET a potvrzení o zaplacení vytiskněte a předejte svému zákazníkovi.

Přenesením objednávky do faktury dojde k ponížení dostupného množství zásob na skladě a ke zrušení rezervace zásob, v případě vyřízení rezervované objednávky.

Synchronizací dat s programem POHODA se celý obchodní případ zaznamená i v programu POHODA – od vyřízení objednávky, přes fakturu, provedení skladových pohybů až k úhradě faktury. Vaše účetní jen doklady zkontroluje a provede jejich zaúčtování. No není to snadné?

Rychlé vyřízení objednávek vystavených v programu POHODA

Jestliže máte program POHODA propojen se svým e-shopem, pak vás jistě potěší skutečnost, že během několika minut můžete novou objednávku od zákazníka poslat do mobilní aplikace mPOHODA svému kolegovi, který je v terénu a je schopen objednané zboží rychle doručit či u objednatele vykonat požadované služby. Zkrátíte tím proces vyřízení objednávky a zefektivníte tak své služby, což ocení zejména vaši zákazníci.

Objednávku v programu POHODA označte přes menu Záznam příznakem Synchronizace s mPOHODA a provedením synchronizace dat ji odešlete do aplikace mPOHODA. V aplikaci pak váš kolega na jedno kliknutí z objednávky vytvoří fakturu, stejně jako u objednávky vytvořené v aplikaci mPOHODA.

V programu POHODA si označíte, které objednávky chcete přenést do aplikace mPOHODA

Doporučujeme dodržovat jednotný postup, kdy objednávky synchronizované do aplikace mPOHODA jsou vyřizovány pouze v aplikaci mPOHODA – v programu POHODA jejich přenos do vydané faktury či jiného dokladu neprovádějte. Předejdete tak konfliktu při synchronizaci dat v případě, kdy dojde k vyřízení objednávky v obou systémech zároveň.

Skvělý nástroj pro obchodní zástupce

Nová agenda Objednávky rozšiřuje vaše možnosti, jak obsloužit zákazníka přímo v terénu bez potřeby počítače s nainstalovaným programem POHODA, což se hodí zejména obchodním zástupcům. Tak se do toho rovnou pusťte a vystavte si svou první objednávku z mobilu.

P.S. Pozvěte k užívání aplikace mPOHODA také své kolegy z obchodního oddělení. Sami se přesvědčíte, že když používá stejnou „appku“ celý tým, spolupráce je pak mnohem jednodušší. :-)