Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Získejte k nákupu nového účetního software 60 minut s lektorem zdarma

Vyletnění mobilních aplikací

Lukáš Mužátko / 27. 09. 2017

Přes léto jsme pro vás připravili několik nových verzí jak aplikace mPOHODA, tak POHODA mKasa. Největšími novinkami jsou pokladní doklady v aplikaci mPOHODA pro operační systém iOS a stav skladových zásob v aplikaci POHODA mKasa.

mPOHODA iOS

První novinkou potěšíme majitele telefonů iPhone a tabletů iPad. I na zařízeních od firmy Apple totiž můžete vystavovat Pokladní doklady. Využijete je nejen pro přímé inkasování hotovosti, což jste už nyní mohli vystavením prodejky, ale také k uhrazení faktury v hotovosti a odeslání na EET. Přidáním této funkčnosti jsme dohnali aplikaci pro operační systém Android, proto jsou obě aplikace nyní označené stejnou verzí a další vývoj již bude probíhat společně.

    

Do posledních verzí jsme zapracovali také mnoho menších optimalizací a vylepšení synchronizace, práce s číselnými řadami a přepínání aplikace do pozadí a její obnovení ze spánku.

POHODA mKasa

Na novou aplikaci POHODA mKasa se mohou těšit všichni, kdo pracují se skladovými zásobami a potřebují znát jejich množství na skladě. To je nyní vidět přímo na dlaždici zboží. Jestli nevedete přesnou evidenci zboží na skladě, bude se vám hodit nová volba Vyskladňovat do minusu, kterou naleznete v Nastavení.

    

Dále jsme vylepšili práci se zásobami typu Komplet a Souprava a omezili prodej zásob bez příznaku odbyt. Od verze 1.8.1 si mohou uživatelé vybrat, zda chtějí na sestavy tisknout komplety a soupravy včetně položek nebo jen souhrnně.

Na závěr jsme provedli ještě jednu „kosmetickou“ úpravu – vylepšili jsme kontrast písma na dlaždicích v agendě Kasa. Tato drobná změna zajistí mnohem lepší čitelnost dlaždic.

Tisk

Do obou aplikací jsme přidali podporu tiskárny od firmy Bixolon. Tiskárna funguje jak se zařízeními Android, tak iOS, jen je třeba ji nastavit do správného režimu. Seznam veškerého podporovaného hardware, včetně návodu na nastavení, naleznete na stránce Hardwarové doplňky.