Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Získejte k nákupu nového účetního software 60 minut s lektorem zdarma

Mobilní aplikace mPOHODA a POHODA mKasa – jaký je mezi nimi rozdíl?

Lukáš Mužátko / 15. 02. 2017

Jistě jste už slyšeli o mobilních aplikacích z dílny STORMWARE, mPOHODA a POHODA mKasa, které jsou v dnešní době „chytrých telefonů“ velmi užitečným doplňkem k vašemu účetnímu software POHODA. Kromě vystavování dokladů v terénu vám obě umožní také evidovat tržby. Kdy je vhodnější kterou využít a v čem se vlastně liší?

mPOHODA

Aplikaci mPOHODA mnozí z vás už používají pro mobilní fakturaci a prodej – už jsou to totiž dva roky, co jsme vydali její první verzi. Se zavedením EET jsme do aplikace pro Android přidali nové funkce pro elektronickou evidenci tržeb, které za vás kompletně vyřeší odeslání dokladu na server Finanční správy. mPOHODA se tak stává aplikací s komplexnějšími funkcemi pro hotovostní prodej a EET.

Hlavní výhody
  1. I v terénu máte po ruce faktury a další doklady, prodejky a pokladní doklady navíc s funkcí EET.
  2. S programem POHODA můžete sdílet některá data a nastavení.
  3. Data se zálohují na zabezpečených serverech, máte k nim přístup odkudkoliv.
  4. Aplikace je zdarma, funkce EET jsou pouze pro předplatitele programu POHODA.
mPOHODA v praxi

Příkladem uživatele aplikace mPOHODA je drobný živnostník – truhlář, který vystavuje prodejní doklad zhruba jednou denně. Pro své podnikání potřebuje jak zálohové faktury (většinou na potřebný materiál), tak konečné faktury a pokladní doklady, někdy dokonce i prodejky. Pro tyto účely je vhodná aplikace mPOHODA, protože mu poskytuje možnost vystavit více druhů dokladů a jde ji používat na mobilu i počítači. Když truhlář jede k zákazníkům, používá aplikaci v telefonu, ve své dílně má počítač s webovou verzí mPohody i samotným programem POHODA.

mKasa

Speciálně pro uživatele programu POHODA jsme připravili novou aplikaci pro rychlý prodej i EET. POHODA mKasa je ideální pro ty, kdo potřebují pouze vystavovat prodejky a evidovat tržby a ničím jiným se nechtějí zdržovat – tahle aplikace to totiž zvládne doslova na pár kliknutí.

Hlavní výhody
  1. Funkce jednoduché kalkulačky, se kterou rychle vytvoříte a odešlete doklad na EET.
  2. Aplikaci snadno napojíte na program POHODA a přenesete potřebná data.
  3. Data se ukládají přímo do Vašeho telefonu, jejich správu máte plně pod kontrolou.
  4. Aplikace je pouze pro předplatitele programu POHODA a je zdarma.
POHODA mKasa v praxi

Zelinářství je jeden ze zástupců malých prodejen, kde se tzv. prodává jako na běžícím páse. Intuitivní a rychlé ovládání aplikace, kterým disponuje POHODA mKasa, je proto úplnou nezbytností. Majitelka při prodeji v aplikaci většinou používá tlačítka se skladovými zásobami programu POHODA, které už mají přiřazenou i cenu, občas také použije funkci „kalkulačky“ pro ruční zadání položky. Účetnictví vede zelinářce maminka, s účetním programem POHODA tak sehrávají data z aplikace vždy každý večer.

V čem se mPOHODA a POHODA mKasa liší?

Odlišná funkčnost

mPOHODA není jen na EET. Rovnou u zákazníka můžete vytvořit různé prodejní doklady a získat i rychlý přehled o neuhrazených fakturách a dalších údajích.

POHODA mKasa je vytvořená přímo pro účely mobilního prodeje a evidence tržeb. Je pro vás ideální ve chvíli, kdy potřebujete vytvořit doklad a zaevidovat tržbu tak rychle, jak to jen jde – nic víc, nic míň.

Úložiště dat

mPOHODA je cloudová aplikace, takže ukládá data na servery spravované společností STORMWARE. Co to pro vás znamená? Ke svým datům se dostanete odkudkoliv, přistupujete k nim totiž přes internet. Samozřejmě dbáme na jejich přísnou ochranu – využíváme nejmodernějších technologií zabezpečení, podobné mají i banky. Nemusíte se starat ani o zálohu dat, probíhá automaticky.

POHODA mKasa ukládá data přímo do zařízení, ve kterém jsou vytvořena. Proto máte 100% dohled nad jejich ukládáním – o zálohu se staráte sami. Data se přenáší do programu POHODA přes Vaši podnikovou síť ve formátu XML, a to sdílením souborů nebo napojením na POHODA mServer.

Platformy

Prodejní funkce aplikace mPOHODA můžete využívat v podstatě na jakémkoliv zařízení, díky responzivní webové aplikaci. Pro Android a iOS pak máme speciální aplikaci do mobilu, obě fungují i offline. Aplikace pro Android navíc umí EET.

mKasu můžete používat pro mobilní prodej a evidenci tržeb na svých telefonech s operačním systémem Android a nově také iOS.

Funkce pro EET v aplikaci mPOHODA a aplikace POHODA mKasa jsou pouze pro předplatitele účetního programu POHODA a jsou zdarma v rámci aktuální licence systému.

Více o podmínkách užití aplikace mPOHODA

Více o podmínkách užití aplikace Kasa

Už jste se pro některou z našich aplikací rozhodli? Obě už na vás čekají v Google Play a App Store, až si je stáhnete do mobilu a začnete používat. :-)