Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Získejte k nákupu nového účetního software 60 minut s lektorem zdarma

Vyzkoušejte nové funkce: prodejní ceny a odložené prodejky

Lukáš Mužátko / 01. 06. 2017

Prodejní ceny

Veškeré komfortní nastavení prodejních cen, jak jej znáte z programu POHODA, si nyní můžete přenést do svých mobilních aplikací. Stačí mít prodejní ceny v programu POHODA nastavené a spustit synchronizaci s novými verzemi aplikací mKasa a mPOHODA.

Při přidávání položek na doklad v mobilních aplikacích pak můžete vybrat, v jaké prodejní ceně budete prodávat. Pokud má odběratel přiřazenou svoji prodejní cenu (nastavíte v Adresáři v programu POHODA), tato hodnota se automaticky nastaví při vložení odběratele do dokladu.

Prodejní cenu můžete měnit kdykoliv během práce s dokladem. Myslete ovšem na to, že změna prodejní ceny na dokladu se neaplikuje na již přidané položky, ale pouze na ty, které teprve přidáte.

Novinka je zapracovaná v aplikacích od verze mPOHODA 2.5 pro Android, mPOHODA 2.2 pro iOS a POHODA mKasa 1.5 pro Android i iOS. Kromě této novinky jsme do obou aplikací přidali mnoho dalších vylepšení a oprav.

    

Odložené prodejky v aplikaci POHODA mKasa

Jistě znáte situace, kdy zákazník odkládá rozhodnutí o koupi nebo si třeba zapomene peněženku v autě a ostatní zákazníci ve frontě musejí čekat. Pro tyto a podobné situace jsme do aplikace POHODA mKasa zapracovali možnost odložit prodejku na později.

Odložit prodejku můžete klepnutím na ikonu hodiny, která se objeví, jakmile na prodejku vložíte položku nebo vyberete odběratele. Při odkládání si můžete poznačit také účet a důvod odložení.

    

K odložené prodejce se můžete vrátit prostřednictvím agendy Odložené prodejky, kterou otevřete přes hlavní menu nebo třítečkové menu v agendě Kasa. Kliknutím na požadovanou prodejku a zvolením povelu Dokončit, v zobrazeném menu, dojde k přesunutí prodejky z odložených zpět do agendy Kasa. Prodejku tak můžete uzavřít jejím zaplacením nebo ji upravit a dát ji znova odložit.

Tuto novinku a mnoho dalších naleznete v aplikaci POHODA mKasa pro Android i iOS od verze 1.6. V této verzi jsme také zapracovali na výkonu aplikace. Ta nyní zvládne pohodlnou práci i s velkým množstvím zásob a prodejek.

Věříme, že vám novinky usnadní práci s našimi aplikacemi. Již nyní pro vás připravujeme další. Vaše náměty na vylepšení a další vývoj aplikací uvítáme na adresách mpohoda@stormware.czmkasa@stormware.cz. Pokud jste s aplikacemi spokojeni, budeme rádi, když přidáte hodnocení nebo recenzi do obchodů s aplikacemi: mPOHODA v Google PlayApp Store a aplikace POHODA mKasa v Google PlayApp Store.