Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Získejte k nákupu nového účetního software 60 minut s lektorem zdarma

Aplikace mKasa usnadňuje platbu kartou přímo u zákazníka

Lukáš Mužátko / 28. 06. 2019

Platby kartou jsou v poslední době stále oblíbenější, a tak se nedílnou součástí rychlého prodeje stává platební terminál. Ani v aplikaci mKasa proto nemohlo chybět usnadnění prodeje odesláním platby na platební terminál, jako první je možné používat platební terminály Ingenico iCT220 a iWL220 provozované bankou ČSOB, brzy přidáme podporu i dalších typů terminálů.


Již nemusíte ručně vyťukávat částku na platební terminál. mKasa sama pošle na terminál jak částku, tak i další údaje, díky kterým se později v programu POHODA automaticky spárují příchozí platby. A jak na to?

Nejprve připojte Ingenico do stejné lokální sítě jako zařízení s aplikací mKasa, terminál iCT220 pomocí LAN kabelu, iWL220 pomocí Wifi sítě. Na cestách můžete na zařízení s mKasou spustit Wifi hotspot a připojit k němu terminál iWL220. Pak stejně jako u většiny jiných funkcí i pro používání platebního terminálu je nutné provést potřebná nastavení přímo v programu POHODA:

  1. K bankovnímu účtu nastavte ve stejnojmenné agendě platební terminál Ingenico ČSOB.

  2. V agendě Globální nastavení/Sklady/Prodejky tlačítkem Nastavení otevřete Zaúčtování forem úhrad. Zde v poli Forma úhrady zvolte úhradu typu platební karta, které přiřadíte bankovní účet, a v poli Zaúčtování vyberte Ostatní pohledávky. Chcete-li, aby docházelo k odeslání částky na platební terminál pouze na daném zařízení, vyberte v poli Středisko konkrétní středisko přiřazené mKase.

  3. V agendě Nastavení/Kasy/Kasy ověřte, zda je u příslušné mKasy v sekci Formy úhrad daná forma povolena.

  4. Synchronizujte data s aplikací mKasa, aby došlo k přenosu nastavení.

V aplikaci mKasa v agendě Hardware přibyla nová záložka Platební terminál, na které zapněte používání platebního terminálu a vyplňte potřebná pole. Pokud test připojení s terminálem proběhl úspěšně, můžete přejít do agendy Kasa a začít s prodejem. Pro odeslání částky na platební terminál zvolte formu úhrady, kterou jste si nastavili v programu POHODA v 2. kroku; stiskem tlačítka Zaplatit se platba odešle. Po dokončení prodeje zobrazíte podrobné informace o úhradě na detailu dokladu v agendě Historie, na záložce Úhrady.