Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Získejte k nákupu nového účetního software 60 minut s lektorem zdarma

Aplikace mPOHODA nově podporuje platby kartou

Lukáš Mužátko / 03. 06. 2020

Možná se vám při výjezdu k zákazníkovi do terénu už někdy přihodilo, že se vás otázal, jestli je možné platit kartou. S novou verzí mobilní aplikace mPOHODA můžete zákazníkovi bez obav vyhovět. Bezhotovostní platby lze nyní odesílat na platební terminály Ingenico iCT220 a iWL220 provozované ČSOB a YOMANI od Komerční banky.

Neztrácejte čas s ručním zadáváním částky na platební terminál – mPOHODA ji na něj odešle místo vás i s dalšími údaji. To se hodí hlavně, když používáte kromě aplikace i program POHODA, příchozí platby se pak díky tomu později v programu POHODA spárují. Co je pro to potřeba udělat? Pro používání platebního terminálu je nejprve nutné provést určitá nastavení přímo v programu POHODA:

  1. K bankovnímu účtu nastavte ve stejnojmenné agendě platební terminál.
  2. V agendě Globální nastavení/Sklady/Prodejky tlačítkem Nastavení otevřete Zaúčtování forem úhrad. V poli Forma úhrady zvolte úhradu typu Platební karta, které přiřaďte bankovní účet, a v poli Zaúčtování vyberte volbu Ostatní pohledávky. Členíte-li úhrady dle středisek, vyberte v poli Středisko konkrétní středisko přiřazené mPohodě.
  3. Synchronizujte data s aplikací mPOHODA, aby došlo k přenosu nastavení.

Následně připojte terminál do stejné lokální sítě jako zařízení s aplikací mPOHODA – Ingenico iCT220 a YOMANI pomocí LAN kabelu, Ingenico iWL220 pomocí WiFi sítě. V terénu také můžete na zařízení s mPohodou spustit WiFi hotspot a připojit k němu terminál Ingenico iWL220.

Na mobilním zařízení poté aktivujte v aplikaci mPOHODA v agendě Hardware na záložce Platební terminál používání platebního terminálu, vyberte konkrétní terminál a zadejte ostatní údaje potřebné pro komunikaci. Pokud test připojení s terminálem proběhl úspěšně, můžete přejít do agendy Prodejky a začít s prodejem. Pro odeslání částky na platební terminál zvolte formu úhrady, kterou jste si nastavili v programu POHODA v 2. kroku. Po dokončení prodeje zobrazíte podrobné informace o úhradě na detailu úhrady na prodejce. Celý postup nastavení najdete také v nápovědě mPOHODA.


Platba kartou v aplikaci mKasaVěděli jste, že platby kartou můžete provádět i v aplikaci mKasa? Tuto funkčnost jsme vám představili už v loňském květnovém vydání časopisu Moje POHODA společně s podrobným návodem. Nově můžete v mKase používat také platební terminál YOMANI od KB. A nezapomeňte, že mKasu máte k aplikaci mPOHODA, stejně jako k účetnímu programu POHODA, zcela zdarma.


Vaše nápady nás vedou tím správným směrem

Největším oceněním naší práce a motivací do dalších let jste právě vy, naši zákazníci, kterým aplikace mPOHODA denně pomáhá při podnikání. Proto nám záleží především na tom, aby se vám s aplikací pracovalo dobře a skutečně vám usnadňovala práci v terénu. Připravili jsme proto krátký dotazník – budeme rádi, když jej vyplníte a dáte nám vědět, v čem je pro vás aplikace největším přínosem a co vám v ní naopak chybí.

VYPLNIT DOTAZNÍK >>