Zhlédněte naši minisérií videí, jak vést v Pohodě plnohodnotnou prodejnu

Aplikace mPOHODA a POHODA mKasa spojily své síly

Lukáš Mužátko / 26. 10. 2018

Mobilní aplikace POHODA mKasa, která vám pomáhá vystavovat a tisknout účtenky včetně odeslání na EET, dosud přímo spolupracovala s programem POHODA. Pro aktualizaci Adresáře, skladových zásob a odeslání prodejek do programu POHODA jste mohli využít datových balíčků nebo se připojit k mServeru. Nyní můžete jako prostředníka využít aplikaci mPOHODA. Uživatelé mPohody tím zároveň získávají novou možnost, jak rychle a pohodlně vystavovat prodejky.

Nově máte na výběr hned ze 3 jednoduchých způsobů synchronizace dat

  1. Balíčky se hodí spíše při nepravidelné synchronizaci v případě, že mobilní zařízení s mKasou a počítač s programem POHODA nemají přímé propojení.
  2. mServer je naopak okamžitý způsob synchronizace. V tomto případě je však nutné, aby obě zařízení byla propojena lokální nebo VPN počítačovou sítí.

Pro synchronizaci dat můžete využít datových balíčků nebo mServeru

  1. Propojení přes aplikaci mPOHODA synchronizaci ještě více zjednodušuje, jelikož můžete využít server STORMWARE, který je přístupný 24 hodin denně a 7 dní v týdnu odkudkoliv ze sítě internet.

Jak na připojení přes aplikaci mPOHODA?

Pokud ještě nepoužíváte mPohodu, nejdříve si vytvořte účet a založte účetní jednotku. Nejlépe přímo z programu POHODA, jelikož se vám odtud přenesou všechna potřebná nastavení a data.

Používání aplikace mKasa je podmíněno zakoupením jakékoliv licence programu POHODA. Pro její kontrolu je třeba zadat IČ společnosti a ID zákazníka v aplikaci mPOHODA.

Při založení účetní jednotky v aplikaci mKasa postačí na úvodní stránce zvolit nový způsob načtení dat volbou mPOHODA. Následující stránka vás vyzve k zadání přihlašovacích údajů, přičemž mKasa umožňuje i dvoufázové zabezpečení.

Nastavení vybraných funkcí (Výchozí forma úhrady, Vyskladňovat do minusu, Sdružovat položky a Tisknout položky zásob) se přenáší z nastavení webového rozhraní aplikace mPOHODA.Z výklopného seznamu si vyberte jeden ze způsobů načtení dat


Vytvořené prodejky jsou následně v bezpečí, protože se zálohují synchronizací do aplikace mPOHODA. V případě online číselné řady dochází k přenosu prodejky ihned po dokončení platby, podmínkou je stálé internetové připojení. Offline číselná řada vám dovolí vytvořit doklad i bez možnosti připojení k internetu, nezapomeňte však pravidelně spouštět synchronizace dat ručně z agendy Synchronizace. Díky pravidelným synchronizacím mezi aplikacemi mKasa a mPOHODA a následnou synchronizací s programem POHODA budete mít vždy aktuální data na všech zařízeních.

Díky aplikaci mPOHODA přenesete data z mKasy do programu POHODA mnohem rychleji

Zkuste to taky

Díky spolupráci obou aplikací je přenos dat do programu POHODA zase o něco efektivnější. Shrňme si na závěr největší plusy této novinky:

  1. Uživatelům aplikace mPOHODA přibyla nová cesta, jak rychle vystavit prodejky. POHODA mKasa je totiž na rozdíl od komplexnější mPohody specializovaná právě na vystavování prodejek a jejich odeslání na EET, proto je její prostředí mnohem lépe uzpůsobené rychlému provozu.
  2. Uživatelé aplikace mKasa zase mohou přes mPohodu snadněji a především kdykoliv přenášet data do programu POHODA.