Zhlédněte naši minisérií videí, jak vést v Pohodě plnohodnotnou prodejnu
Skip Navigation LinksSTORMWARE > Účetní pojmy > Typy skladových zásob

Typy skladových zásob

Skladová zásoba může být svým charakterem zařazena do několika typů. S členěním skladových zásob pracují i uživatelé v účetním programu POHODA.

Jednoduché (bezpoložkové) zásoby:

 • Karta
  Jde o běžný typ zásoby bez jakýchkoliv položek.
 • Služba
  Tento typ zásoby sleduje stav zásob, eviduje pohyby a váženou nákupní cenu. Nevstupuje do celkového ocenění skladů a při vedení skladů způsobem A se o ní neúčtuje. Tuto zásobu je možné vložit do zásoby typu Výrobek. Výpočet vážené nákupní ceny se u služby neprůměruje, do ocenění vstupuje pouze čistý příjem.
 • Textová
  Jde o typ zásoby, který nesleduje stav zásob a neovlivňuje ocenění skladů.

Položkové zásoby:

Tyto zásoby se skládají z jednoduchých bezpoložkových zásob nebo ze zásoby typu Výrobek.

 • Souprava
  Je složena z jednotlivých zásob. Souprava prakticky nemá vlastní stav zásoby, protože při vyskladnění dochází k úpravě stavu u zásob, z nich že souprava skládá. Ceny soupravy jsou pak součtem cen dílčích položek.
 • Komplet
  Můžeme říci, že jde o stejný typ zásoby jako Souprava, s tím rozdílem, že umožňuje upravit prodejní ceny celého kompletu ruční úpravou částek v tabulce položek.
 • Výrobek
  Zásoba tohoto typu je tvořena z jednotlivých zásob. Výrobek se naskladňuje pomocí agendy Výroba a vyskladňuje jako jedna ucelená položka pod určeným názvem výrobku.

Mohlo by vás také zajímat:

Funkcionalita skladové evidence v systému POHODA E1
Co jsou svázané zásoby?

Stažení programu POHODA Start
 • 500 záznamů v účetním deníku
 • 200 záznamů v peněžním deníku daňové evidence
 • 200 záznamů v agendě skladových pohybů
 • 10 záznamů v agendách majetku a mezd
 • 100 záznamů v ostatních agendách
 • 20 použití funkcí pro práci s daty

Jméno a příjmení:*
IČ:
Firma:
Ulice:
PSČ, Obec:*
E-mail:*
Odeslat a stáhnout

Program POHODA Start
si již stáhlo 501990 uživatelů


POHODA Start má po registraci časové omezení do 31. 12. 2017. Po uplynutí tohoto období bude možné nainstalovat novou verzi a pokračovat v bezplatném používání v dalším roce.

Jakmile dojde k překročení limitu volných záznamů nebo uplyne časové omezení, budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

POHODA Start má bez registrace limit 200 volných záznamů v účetním deníku, resp. 100 záznamů v peněžním deníku a je možné ji používat 3 měsíce od první instalace na počítač (nebo do konce roku 2017, pokud je blíž než za 3 měsíce od první instalace). Pokud si přejete tyto počáteční limity zvýšit, zvolte si stažení s registrací na záložce A v tomto okně. Registraci je případně možné provést i později přímo z programu POHODA Start.

Po vyčerpání limitů budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Na e-mail uvedený ve formuláři obdržíte registrační číslo.

Nainstalujte program POHODA Start do svého počítače. Při spouštění programu stiskněte tlačítko Registrace. V průvodci vyberte možnost Zadat registrační číslo programu POHODA Start a na další straně vyplňte zaslané registrační číslo.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout
Stiahnutie programu Pitný režim POHODA
Vyplňte e-mail: