Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Poradíme vám, jak vybrat účetní program za rozumnou cenu. Seminář je zdarma
Skip Navigation LinksSTORMWARE > TAX > Videonávody

Videonávody

Pro spuštění jednotlivých videonávodů klikněte na obrázek s šipkou. Videonávod se bude přizpůsobovat velikosti otevřeného okna.

Videonávody byly vytvořeny v roce 2012. Některá pole a pokyny proto nezohledňují aktuální rok. Uvedené postupy však v roce 2017 v programu TAX zůstávají stejné.

Založení poplatníka načtením z programu POHODA

Zatímco POHODA pracuje s "účetními jednotkami", TAX s "poplatníky". Než si budete sestavovat daňové přiznání, je zapotřebí, abyste si svou firmu zavedli do programu TAX jako poplatníka.
 

Videonávod ukazuje načtení poplatníka - fyzické osoby. Postup načtení právnické osoby je stejný, po samotném načtení však stačí pouze vybrat příslušný finanční úřad a bankovní účet. U právnických osob je také irelevantní závěrečná poznámka o slevách na děti a manželku, resp. manžela.

Přiznání k DPFO z dat v programu POHODA

Pokud podnikáte jako fyzická osoba a vedete si v programu POHODA daňovou evidenci nebo účetnictví, sestavíte si pomocí programu TAX daňové přiznání a přehledy pro ČSSZ a zdravotní pojišťovnu za pár minut.
 

Načíst data do programu TAX lze z varianty Mini, Lite, Standard, Profi, Premium a Komplet, tedy ze všech variant programu POHODA mimo varianty Jazz. Data načítejte ve stadiu připravenosti na datovou uzávěrku.

Videonávod ukazuje načtení dat poplatníka - fyzické osoby, který má pouze příjmy z podnikání (§ 7 zákona o daních z příjmů) a úroky z vkladů na podnikatelském bankovním účtu (spadají pod § 8 - příjmy z kapitálového majetku). Podnikající fyzické osoby mají mít podnikatelský bankovní účet, který není zdaněn srážkovou daní (jako u osobních účtů). V souladu se zákonem je zapotřebí úroky z vkladů na těchto účtech zdaňovat v daňovém přiznání.

Přiznání k DPPO z dat v programu POHODA

Pokud vaše firma pro vedení účetnictví používá některou z těchto variant programu POHODA: Profi, Premium nebo Komplet, pak sestavíte za pomoci programu TAX přiznání k dani z příjmů na několik kliknutí.

TAX na základě údajů z programu POHODA mimo jiné spočítá čistý obrat, rozčlení daňové odpisy podle skupin, zobrazí hospodářský výsledek, spočítá daň a novou výši záloh.
 

Videonávod ukazuje načtení dat poplatníka - právnické osoby. Data načítejte ve stadiu připravenosti na účetní uzávěrku. Účetní uzávěrka nesmí být ještě provedena, protože sestavením účtu zisků a ztrát se vynulují zůstatky účtů a do programu TAX by se vlastně načetly nuly.