Zhlédněte naši minisérií videí, jak vést v Pohodě plnohodnotnou prodejnu

Principy daňového software TAX

Ovládání a koncepce programu TAX vychází z oblíbeného ekonomicko-informačního systému POHODA. Základní principy, na kterých je TAX postavený, z něj činí jeden z nejpřehlednějších softwarů pro zpracování daňových přiznání na českém trhu.
Na úvod vám TAX položí několik otázek. Na základě odpovědí vám pak zpřístupní jen ty části přiznání, které se vás týkají. Takže si budete na 100 % jistí, že ty zbylé části opravdu nemusíte vyplňovat.
Místo nepřehledného mnohastránkového tiskopisu přiznání najdete v Taxu pouze několik polí s automatickými výpočty a kontrolami. U každého pole pak nechybí nápověda, díky které vždycky víte, jaký údaj máte vyplnit.
Na závěr přichází na řadu tiskové sestavy – TAX obsahuje nejen tiskopisy samotných daňových přiznání, ale i potřebné přílohy a přehledy. Nabídne vám však jen ty, které je nutné pro konkrétní přiznání vytisknout.
Většinu přiznání a dalších tiskopisů přímo z programu TAX jednoduše odešlete na Daňový portál Finanční správy ČR. I tento proces jsme vám maximálně usnadnili, všemi kroky odeslání vás provede intuitivní průvodce.

Vyberte si variantu s tou nejlepší kombinací funkcí