Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Skip Navigation LinksSTORMWARE > POHODA > STORMWARE eForm > Přenos obchodních dokladů (XML)

STORMWARE eForm - přenos obchodních dokladů (XML)

Používá Vaše firma k výměně obchodních dokumentů (faktury, objednávky) pouze klasickou "papírovou" cestu? Nebo Vaši obchodní partneři mohou tyto dokumenty zaslat také elektronicky, například jako přílohu emailu? Pak jednoznačně používejte XML a neopisujte doklady ručně! Váš ekonomický systém vyhledá v adresáři adresu dodavatele/odběratele, naváže položky dokladu na Vaši skladovou evidenci, zkontroluje ceny na dokladu dle nastavené cenové politiky a o průběhu celého importu Vás bude přehledně informovat v průvodci importem.

STORMWARE eForm zavádí obecně použitelné definice usnadňující elektronický přenos obchodních dokladů mezi firmami:

  • definici eform XML dokumentu (XDR)
  • protokol eform pro import libovolného XML souboru do ekonomického systému

Formát <eform> (XML dokument) využívá pro elektronickou výměnu dokladů např. ekonomický systém POHODA. Výhodou formátu XML je snadná čitelnost takovýchto dat pro libovolnou aplikaci na libovolné platformě. Strukturu (obsah) konkrétního typu XML dokumentu lze navíc jednoznačně popsat, což maximálně urychlí propojení dvou libovolných systémů.

Použití protokolu eform přináší uživatelům ekonomického systému komfort a vysokou úsporu času. Doklad doručený emailem (jako příloha HTML) stačí otevřít a kliknutím na tlačítko "Import" doklad naimportovat do libovolného ekonomického systému.

V jakém formátu musí být data, která chci importovat?
Můžete využít např. XML formát <eform>. Stejně tak ale můžete použít libovolný jiný formát XML obsahující všechny potřebné údaje o dokladu. Ekonomický systém před samotným importem údajů zkontroluje o jaký formát se jedná a případně provede převod do čitelné podoby. K tomuto účelu lze jednoduše využít technologii XSLT (XSL Transformations).

Jak mám odeslat XML data z ekonomického systému POHODA?
Vyberte příslušný doklad (fakturu, objednávku), vyvolejte dialog Tiskové sestavy, zvolte některou HTML sestavu a stiskněte tlačítko Odeslat. Pro zvoleného dodavatele/odběratele se otevře emailová zpráva s předvyplněným předmětem a textem, bude již obsahovat vloženou přílohou HTML. Nyní stačí zprávu fyzicky odeslat.

Další informace

Příklad skriptu pro HTML
Příklad XML dokumentu

Stažení programu POHODA Start
  • 500 záznamů v účetním deníku
  • 200 záznamů v peněžním deníku daňové evidence
  • 200 záznamů v agendě skladových pohybů
  • 10 záznamů v agendách majetku a mezd
  • 100 záznamů v ostatních agendách
  • 20 použití funkcí pro práci s daty

Jméno a příjmení:*
IČ:
Firma:
Ulice:
PSČ, Obec:*
E-mail:*
Odeslat a stáhnout

Program POHODA Start
si již stáhlo 288888 uživatelů


POHODA Start má po registraci časové omezení do 31. 12. 2017. Po uplynutí tohoto období bude možné nainstalovat novou verzi a pokračovat v bezplatném používání v dalším roce.

Jakmile dojde k překročení limitu volných záznamů nebo uplyne časové omezení, budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

POHODA Start má bez registrace limit 200 volných záznamů v účetním deníku, resp. 100 záznamů v peněžním deníku a je možné ji používat 3 měsíce od první instalace na počítač (nebo do konce roku 2017, pokud je blíž než za 3 měsíce od první instalace). Pokud si přejete tyto počáteční limity zvýšit, zvolte si stažení s registrací na záložce A v tomto okně. Registraci je případně možné provést i později přímo z programu POHODA Start.

Po vyčerpání limitů budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Na e-mail uvedený ve formuláři obdržíte registrační číslo.

Nainstalujte program POHODA Start do svého počítače. Při spouštění programu stiskněte tlačítko Registrace. V průvodci vyberte možnost Zadat registrační číslo programu POHODA Start a na další straně vyplňte zaslané registrační číslo.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout