Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Využijte 30% slevu na nový software pro začínající podnikatele

Otázky a odpovědi pro právní systém WINLEXotázka

Jak funguje fulltextové vyhledávání?

odpověď

Záložka „Hledat“ - fulltextové vyhledávání pojmů v právních předpisech, komentářích a judikatuře, při kterém je možné vymezit rozsah hledávání podle čísla normy, názvu nebo textu zákona či předpisu.

Hledání v textu zákona nebo předpisu - pokud zaškrtnete tuto volbu, bude zjišťován výskyt hledaných slov v obsahu dokumentu. Nevýhodou vyhledávání v obsahu je, že je pomalejší než hledání v názvech dokumentů nebo v jejich normách. 
Hledání v textu zákona nebo předpisu může také nalézt příliš mnoho dokumentů. Toto nastane například, budete-li chtít najít zákon s určitou normou. Tento typ vyhledávání nalezne všechny dokumenty ve kterých se daná norma vyskytuje. 

Hledání v názvu zákona nebo předpisu - zatržení této volby způsobí, že zadaná slova budou hledána v názvech jednotlivých dokumentů. Tento typ vyhledávání je vhodný, pokud znáte slovo z názvu zákona který hledáte. 

Hledání v čísle normy - je samozřejmě vhodné pokud znáte část normy hledaného dokumentu. Pokud například víte, že hledaný dokument má pořadové číslo „123“, ale nevíte z kterého je roku, potom stačí hledat „123/“ a poté si vybrat z vypsaných dokumentů. Dále pokud budete chtít například nalézt všechny dokumenty v databázi vydané v roce 2002, můžete tak učinit zadáním řetězce „/2002“.

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím