Zhlédněte naši minisérií videí, jak vést v Pohodě plnohodnotnou prodejnu
Skip Navigation LinksSTORMWARE > Podpora > FAQ > Podpora Windows Vista

Podpora Windows Vista

Ekonomický systém POHODA byl prvním ekonomickým systémem v ČR certifikovaným pro provoz na operačním systém Windows Vista

Instalace aplikace

Windows Vista přináší uživatelům zvýšenou úroveň zabezpečení. To se projevuje některými specifickými postupy už při instalaci aplikací.

Program POHODA, stejně jako většinu jiných aplikací je nutné na Windows Vista instalovat s právy administrátora. Windows Vista si pro spuštění každého instalačního programu vynutí tzv. elevaci (zvýšení) práv - dojde ke ztmavnutí plochy a systém zobrazí dialogové okno, které upozorňuje uživatele, že je spuštěn instalační program. Pokud uživatel není aktuálně přihlášen pod účtem s administrátorkými právy, má možnost zadat uživatelské jméno a heslo účtu, který tato práva má.Další postup instalace je naprosto stejný jako na předchozích verzích Windows, viz tento návod.

Síťová verze programu POHODA (server/klient na Windows Vista)

Při zprovoznění síťové verze programu POHODA na Windows Vista se vyskytl problém, který je způsoben chybou v nové verzi protokolu Serverem Message Block 2.0 (SMB) na operačních systémech Windows Vista a Windows Server Longhorn (KB 935366 http://support.microsoft.com/kb/935366/en-us).

Protokol SMB 2.0 (Server Message Block), označovaný také jako CIFS (Common Internet File System), je protokol pro sdílení souborů. Systémy Windows Vista používají mezi sebou novou verzi protokolu SMB 2.0. Při spojení Windows XP s Windows Vista je použit původní SMB 1.0.

Microsoft připravil opravu protokolu SMB 2.0. Řešení pro zprovoznění síťové verze je instalace Service pack 1 na serveru s Windows Vista.

Ostatní aplikace STORMWARE Office

Všechny aplikace STORMWARE Office jsme otestovali a upravili, tak aby byly na tomto systému plně funkční.

Nastavení přístupových práv k instalačnímu adresáři

Po dokončení instalace je třeba nastavit přístupová práva do instalačního adresáře. Každý uživatel, pracující s programem, musí mít plná práva (full control) do instalačního adresáře a všech podadresářů. Výchozí nastavení práv pro instalační adresář je právo pouze čtení.

POZOR, nespoléhejte na to, že pracujete pod administrátorským účtem. Jedno z nových bezpečnostních opatření na Windows Vista nazvané UAC (user account control) způsobuje, že i administrátor běžně pracuje s právy standardního uživatele. Pouze pokud spouštěný program deklaruje, nebo Windows Vista uznají za vhodné, je uživatel upozorněn na nutnost již zmiňované elevace práv. Programy STORMWARE Office tuto elevaci nevyžadují, proto i administrátor bude  pracovat s právy standardního uživatele.


Stažení programu POHODA Start
  • 500 záznamů v účetním deníku
  • 200 záznamů v peněžním deníku daňové evidence
  • 200 záznamů v agendě skladových pohybů
  • 10 záznamů v agendách majetku a mezd
  • 100 záznamů v ostatních agendách
  • 20 použití funkcí pro práci s daty

Jméno a příjmení:*
IČ:
Firma:
Ulice:
PSČ, Obec:*
E-mail:*
Odeslat a stáhnout

Program POHODA Start
si již stáhlo 501575 uživatelů


POHODA Start má po registraci časové omezení do 31. 12. 2017. Po uplynutí tohoto období bude možné nainstalovat novou verzi a pokračovat v bezplatném používání v dalším roce.

Jakmile dojde k překročení limitu volných záznamů nebo uplyne časové omezení, budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

POHODA Start má bez registrace limit 200 volných záznamů v účetním deníku, resp. 100 záznamů v peněžním deníku a je možné ji používat 3 měsíce od první instalace na počítač (nebo do konce roku 2017, pokud je blíž než za 3 měsíce od první instalace). Pokud si přejete tyto počáteční limity zvýšit, zvolte si stažení s registrací na záložce A v tomto okně. Registraci je případně možné provést i později přímo z programu POHODA Start.

Po vyčerpání limitů budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Na e-mail uvedený ve formuláři obdržíte registrační číslo.

Nainstalujte program POHODA Start do svého počítače. Při spouštění programu stiskněte tlačítko Registrace. V průvodci vyberte možnost Zadat registrační číslo programu POHODA Start a na další straně vyplňte zaslané registrační číslo.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout
Stiahnutie programu Pitný režim POHODA
Vyplňte e-mail: