Zhlédněte naši minisérií videí, jak vést v Pohodě plnohodnotnou prodejnu
Skip Navigation LinksSTORMWARE > Podpora > FAQ > EET a podpora zabezpečení spojení se serverem Finanční správy

EET a podpora zabezpečení spojení se serverem Finanční správy

Komunikace se servery Finanční správy je chráněna šifrováním, konkrétně pomocí protokolu TLS. To musí být v průběhu času zdokonalováno a tak vyžaduje aktualizaci stejně jako např. operační systém.

Z informací na webových stránkách Finanční správy vyplývá, že nejpozději na konci prvního čtvrtletí roku 2021 přestane být systémem EET podporován šifrovací protokol TLS verze 1.1 a vybrané šifry z protokolu TLS 1.2.

  • Ekonomický systém POHODA a program Kasa Offline využívají k zabezpečení šifrování vestavěnou součást operačního systému Windows. Verze protokolu TLS je tedy přímo závislá na verzi operačního systému Windows a jeho aktuálnosti. Z tohoto důvodu jsme zavedli kontrolu, která uživatele upozorní, pokud není dostupné nejvyšší možné zabezpečení.

Hodnocení dostupného šifrovacího protokolu v operačním systému Windows

Při aktivaci a používání EET se kontroluje dostupnost nejvyšších verzí šifrovacího protokolu TLS. Po vyhodnocení informací se může uživateli zobrazit jedna ze dvou zpráv, díky níž můžete váš operační systém dostatečně v předstihu aktualizovat tak, aby poskytoval nejvyšší úroveň zabezpečení.

Pozor, váš operační systém Windows nesplňuje požadavky na nejvyšší verzi protokolu TLS pro komunikaci se serverem EET.
Tato zpráva se zobrazí v momentě, kdy váš operační systém Windows poskytuje aktuálně dostatečně bezpečnou verzi šifrovacího protokolu (TLS 1.2), ale zároveň nepodporuje nejnovější verze TLS 1.3 nebo dvě nejnovější šifry TLS 1.2. Na operačním systému v tomto stavu lze bez obtíží provozovat EET. Zároveň doporučujeme provádět aktualizace systému, které by měly v průběhu času obsahovat i nové verze šifrovacích protokolů.

Pozor, váš operační systém Windows nesplňuje požadavky na minimální verzi protokolu TLS pro komunikaci se serverem EET.
Tato zpráva informuje uživatele, že v aktuálním stavu operačního systému není dostupná možnost využití alespoň šifrovacího protokolu TLS 1.2 pomocí vestavěného mechanismu systému Windows. Operační systém v tomto stavu nebude možné pro provoz EET dlouhodobě využívat s ohledem na informace Finanční správy. Pro prodloužení životnosti v rámci provozu elektronické evidence tržeb je nutné operační systém aktualizovat, a to buď automatickými aktualizacemi společnosti Microsoft (pokud je pro danou verzi Windows platná podpora), nebo přechodem na nejnovější verzi Windows 10, která již podporuje novější šifrovací algoritmy, a bude výrobcem dále aktualizována.

Stažení programu POHODA Start
  • 500 záznamů v účetním deníku
  • 200 záznamů v peněžním deníku daňové evidence
  • 200 záznamů v agendě skladových pohybů
  • 10 záznamů v agendách majetku a mezd
  • 100 záznamů v ostatních agendách
  • 20 použití funkcí pro práci s daty

Jméno a příjmení:*
IČ:
Firma:
Ulice:
PSČ, Obec:*
E-mail:*
Odeslat a stáhnout

Program POHODA Start
si již stáhlo 502832 uživatelů


POHODA Start má po registraci časové omezení do 31. 12. 2017. Po uplynutí tohoto období bude možné nainstalovat novou verzi a pokračovat v bezplatném používání v dalším roce.

Jakmile dojde k překročení limitu volných záznamů nebo uplyne časové omezení, budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

POHODA Start má bez registrace limit 200 volných záznamů v účetním deníku, resp. 100 záznamů v peněžním deníku a je možné ji používat 3 měsíce od první instalace na počítač (nebo do konce roku 2017, pokud je blíž než za 3 měsíce od první instalace). Pokud si přejete tyto počáteční limity zvýšit, zvolte si stažení s registrací na záložce A v tomto okně. Registraci je případně možné provést i později přímo z programu POHODA Start.

Po vyčerpání limitů budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Na e-mail uvedený ve formuláři obdržíte registrační číslo.

Nainstalujte program POHODA Start do svého počítače. Při spouštění programu stiskněte tlačítko Registrace. V průvodci vyberte možnost Zadat registrační číslo programu POHODA Start a na další straně vyplňte zaslané registrační číslo.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout
Stiahnutie programu Pitný režim POHODA
Vyplňte e-mail: