Zhlédněte naši minisérií videí, jak vést v Pohodě plnohodnotnou prodejnu
Skip Navigation LinksSTORMWARE > Podpora > SQL Server za výhodné ceny

Zvýhodněná cena licencí Microsoft SQL Server

SQL servery pro produkty POHODA a PAMICA

Společnosti s nízkým datovým zatížením si vystačí s bezplatnou variantou serveru Microsoft SQL Server Express. Pro zabezpečení plynulého provozu při větším datovém zatížení doporučujeme pořízení serveru Microsoft SQL Server Standard a odpovídajících přístupových licencí.

Bližší popis systémových požadavků na provoz SQL řad produktů POHODA a PAMICA

SQL server pro doplněk Business Intelligence

Pro provoz řešení Business Intelligence je zapotřebí Microsoft SQL Server Standard.

Základní doporučení na hardwarové a softwarové prostředí pro provoz řešení Business Intelligence

Bližší popis systémových požadavků na SQL server pro provoz řešení Business Intelligence

SQL servery výhodněji od STORMWARE

V rámci partnerství se společností Microsoft může společnost STORMWARE nabízet svým zákazníkům licence pro server a přístupové licence za velmi výhodnou cenu. Díky této zvýhodněné nabídce se systémy POHODA SQL, POHODA E1 a PAMICA SQL, které jsou postavené na bezpečnější technologii klient-server, ale i řešení pro reporting Business Intelligence stávají dostupnější i menším nebo středně velkým firmám.

Licenční model Server/CAL (Runtime Restricted)

LicenceOrientační cena na trhu *Nabídka STORMWARE **
Microsoft SQL Server 2022 Standard SRV + CAL ***24 000 Kč4 180 Kč
Microsoft SQL CAL 20225 600 Kč4 180 Kč

Ceny jsou uvedeny bez DPH a platí od 1. 9. 2023.

* Sloupec obsahuje ceny tzv. open licencí.
** Sloupec obsahuje ceny Runtime licencí.
*** Licence zahrnuje serverovou licenci a 1 klientskou přístupovou licenci.

Runtime Restricted licence zakoupené za zvýhodněnou cenu spolu s ekonomicko-informačním systémem POHODA, řešením Business Intelligence nebo s personálním a mzdovým systémem PAMICA tvoří Jednotné řešení a jsou určeny výhradně pro provoz databází produktů STORMWARE Office. Runtime licenci není možné využívat jinými SW produkty nebo nástroji.

Takovéto Jednotné řešení může vlastník licence umístit také do datacentra, ovšem jen v případě, že se u hostera jedná o plně dedikované prostředí, kdy je celý fyzický server nebo tzv. blade vyhrazený vlastníkovi licence (nejedná se tedy pouze o virtuální server). STORMWARE nemůže v rámci ISV Royalty dodat SA (Software Assurance). Z toho plynou určitá omezení, která SA obsahuje (např. Licence Mobility, Fail-Over Rights, Disaster Recovery Rights). Od října 2022 také již není možné bez SA instalovat SQL Server Standard do virtualizovaného prostředí (např. Hyper-V). Toto omezení platí jak pro verzi 2022, tak i 2019.

Licenční model Server/CAL je vhodný v případech, kdy je známý přesný počet uživatelů/zařízení pracujících s licencí MS SQL Serveru. Naopak tento licenční model není vhodný v okamžiku, kdy jsou softwarové produkty POHODA, PAMICA a Business Intelligence (STORMWARE Office) automatizovaně propojeny se systémy třetích stran a není možné určit přesný počet uživatelů/zařízení využívajících licenci MS SQL Serveru (typicky e-shopy). V této souvislosti je třeba dát pozor také na tzv. „multiplexing“, ke kterému dochází, jestliže uživatel nebo zařízení automatizovaně vkládá, získává nebo prohlíží data z databáze SQL Serveru prostřednictvím jiného zařízení či softwaru, který sdružuje počet připojení. Pro tyto případy je vhodné použít licenční model PerCore, u kterého se licencují procesorová jádra, nikoliv počet uživatelů pracujících s SQL serverem.

Licenční model PerCore (Full-Use*)

LicenceNabídka STORMWARE 
Microsoft SQL Server 2022 Standard PerCore 2Lic (2x) **218 000 Kč

Ceny jsou uvedeny bez DPH a platí od 1. 9. 2023.

* Přestože se jedná o Full-Use licenci, není možné v rámci ISV Royalty dodat SA (Software Assurance). Z toho plynou určitá omezení, která SA obsahuje (např. Licence Mobility, Fail-Over Rights, Disaster Recovery Rights). Od října 2022 také již není možné bez SA instalovat SQL Server Standard do virtualizovaného prostředí (např. Hyper-V). Toto omezení platí jak pro verzi 2022, tak i 2019.
** Licence pokrývá 4 procesorová jádra na jeden fyzický procesor, což je nejmenší počet licencí, které je nutné pro jeden procesor zakoupit. Při licencování víceprocesorových serverů je třeba zakoupit odpovídající počet těchto licencí.

Pokud vás naše nabídka zaujala nebo pokud budete mít nějaké nejasnosti, kontaktujte prosím naše obchodní oddělení.


Stažení programu POHODA Start
  • 500 záznamů v účetním deníku
  • 200 záznamů v peněžním deníku daňové evidence
  • 200 záznamů v agendě skladových pohybů
  • 10 záznamů v agendách majetku a mezd
  • 100 záznamů v ostatních agendách
  • 20 použití funkcí pro práci s daty

Jméno a příjmení:*
IČ:
Firma:
Ulice:
PSČ, Obec:*
E-mail:*
Odeslat a stáhnout

Program POHODA Start
si již stáhlo 502832 uživatelů


POHODA Start má po registraci časové omezení do 31. 12. 2017. Po uplynutí tohoto období bude možné nainstalovat novou verzi a pokračovat v bezplatném používání v dalším roce.

Jakmile dojde k překročení limitu volných záznamů nebo uplyne časové omezení, budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

POHODA Start má bez registrace limit 200 volných záznamů v účetním deníku, resp. 100 záznamů v peněžním deníku a je možné ji používat 3 měsíce od první instalace na počítač (nebo do konce roku 2017, pokud je blíž než za 3 měsíce od první instalace). Pokud si přejete tyto počáteční limity zvýšit, zvolte si stažení s registrací na záložce A v tomto okně. Registraci je případně možné provést i později přímo z programu POHODA Start.

Po vyčerpání limitů budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Na e-mail uvedený ve formuláři obdržíte registrační číslo.

Nainstalujte program POHODA Start do svého počítače. Při spouštění programu stiskněte tlačítko Registrace. V průvodci vyberte možnost Zadat registrační číslo programu POHODA Start a na další straně vyplňte zaslané registrační číslo.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout
Stiahnutie programu Pitný režim POHODA
Vyplňte e-mail: