Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Skip Navigation LinksSTORMWARE > PRODICT

Překladové slovníky PRODICT 2005

Obal programu PRODICTPRODICT je slovníkový software s bohatou slovní zásobou a přehledným uspořádáním hesel. Program má jednoduché intuitivní ovládání a vyniká okamžitým zobrazením překladu při zápisu hledaného slova. Významy hesla jsou přehledně zpracovány a zobrazeny s barevným odlišením různých částí překladu. Program obsahuje také výukový režim se zkoušením slovíček v různých tematických lekcích. Navíc si můžete doplňovat vlastní lekce i vlastní slovní zásobu do uživatelských slovníčků.

Většina z obsažených slovníků vyšla i knižně. Celková cena slovníků v tištěné podobě je srovnatelná s cenou tohoto elektronického superslovníku. Ovšem užitná hodnota elektronického vydání je mnohem vyšší: zkuste vyhledat požadovaný výraz v deseti knižních slovnících najednou!

PRODICT vám nalezená hesla zobrazí okamžitě, a to v pořadí, které jste si nastavili a ze slovníků, které jste si vybrali. Nastavením pořadí můžete upřednostnit oborové zaměření právě překládaného textu nebo můžete některé slovníky úplně vypnout, pokud zrovna významy z daného oboru nepotřebujete.

Ovládání programu je opravdu jednoduché. Při zápisu slova se okamžitě zobrazuje nejbližší heslo. Pokud máte zapnuto oboustranné hledání, program sám rozpozná jazyk a přepne slovník do správného směru.

Profesionálním nástrojem programu je fulltextové vyhledávání, které umožňuje nalézt všechna místa výskytu hledaného výrazu v heslových záhlavích i na straně překladu.

Dalším přínosem programu PRODICT je funkce překlad ze souboru pro překlad jednotlivých slov ze souvislého textu. Stačí otevřít soubor s dokumentem, který chcete přeložit, nebo text vložit ze schránky a kurzorem nebo myší volit slova, která chcete nalézt ve slovníku. Nejedná se o automatizovaný překlad, ovšem při překládání vám tato funkce ušetří čas a překlad je efektivnější.PRODICT není jen slovník, ale i výukový program. Obsahuje několik tématických lekcí pro učení a zkoušení vašich znalostí. Další lekce si můžete vytvořit sami. Slovíčka lze do lekce vkládat ze slovníku pouhým kliknutím na tlačítko. Způsob zkoušení je možné nastavit v průvodci. Na závěr vám program zobrazí výsledné hodnocení.

Systémové požadavky

Pro provoz softwaru postačí zcela běžné vybavení počítače s procesorem Intel Pentium 1 GHz nebo lepším, operační pamětí 256 MB nebo více a operačním systémem Microsoft 7, Vista nebo XP. Před započetím instalace doporučujeme mít na pevném disku alespoň 70 MB volného místa. Pro instalaci překladových slovníků se zvukovou podporou je nutné mít na pevném disku alespoň 300 MB volného místa.