Zhlédněte naši minisérií videí, jak vést v Pohodě plnohodnotnou prodejnu

Od 25. 5. 2018 je služba STORMWARE eForm zrušena, nemůžeme totiž 100% zaručit soulad s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů (GDPR). Stávající uživatelé mohou tuto službu nadále používat, je ale potřeba zajistit si jiný server pro transport objednávek.

Internetový obchod

STORMWARE eForm je unikátní nástroj pro rozjezd a podporu obchodování na internetu. Tento internetový obchod je zdarma součástí ekonomického systému POHODA a umožňuje nabídnout vybrané skladové zásoby na internetu. Přijaté objednávky lze snadno naimportovat do programu POHODA k dalšímu zpracování. Obchod eForm podporuje online platby zákazníka prostřednictvím portálu eKonto.

STORMWARE eForm není internetový obchod klasického typu, ale objednávkový formulář vygenerovaný ekonomickým systémem POHODA, který umožňuje automatický import získaných objednávek do účetnictví. Vytvořený eForm stačí umístit na váš web (stačí obyčejný HTML web, bez podpory aktivního skriptování na straně serveru), do stránek přidat odkazy na tuto objednávku a pak už můžete očekávat objednávky od vašich zákazníků. Objednávky z takto vytvořeného objednávkového formuláře jsou doručovány na vámi zadaný e-mail ve formě přílohy zprávy s příponou XPH (formát XML), kterou POHODA umí automaticky naimportovat.

POHODA: Internetové obchody se nastavují ve stejnojmenné agendě

Než začnete STORMWARE eForm používat, přečtěte si tyto kapitoly:

  1. Registrace
  2. Vytvoření obchodu
  3. Objednání
  4. Import objednávky

Kdy je vhodné nasadit STORMWARE eForm?

STORMWARE eForm je určený pro firmy s malým sortimentem nabízeného zboží, pro které použití klasického internetového obchodu není vhodné. STORMWARE eForm je výborné řešení v případě, že vám z internetu denně přichází pouze několik objednávek. Pokud jste o doručené poště informováni pomocí SMS, jste navíc schopni okamžitě vybrat poštu a k importované přijaté objednávce vystavit např. HTML potvrzení o přijetí, které obratem pošlete odběrateli.

Vzhled formuláře můžete přizpůsobit osobitému stylu vašeho webu a HTML stránku umístit na internet k ostatním vašim stránkám, na stejné místo, kde jsou vaši zákazníci zvyklí vás hledat. Celý web, včetně objednání, pak působí jednotně a uceleně.

Při vyvolání stránky s objednávkovým formulářem se žádné údaje nenačítají z databáze, HTML stránka je již kompletně připravena a obsahuje celou nabídku zboží. Tímto zkrátíte dobu načítání stránky a zákazníkům tak nabídnete rychlost odezvy, na kterou jsou na vašem webu zvyklí.

STORMWARE eForm není vhodný pro firmy, které denně vyřizují velké množství objednávek z internetu, znamenalo by to otevírat desítky příloh doručených emailů. V takovém případě raději zvolte klasický internetový obchod, který načítá objednávky klientským programem. Ekonomický systém POHODA podporuje celou řadu takových systémů, takže si stačí jen vybrat.