Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Akce platí do 31. 12. 2020 při nákupu aplikace mPOHODA Basic

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Mohu odeslat Přehled o výši pojistného pomocí datové schránky?

odpověď

Pro elektronické podání tiskopisu Přehled o výši pojistného přes datovou schránku klikněte v dialogovém okně Tisk na tlačítko Export. Program POHODA následně zobrazí Průvodce pro elektronické podání přehledu o výši pojistného. V tomto průvodci zatrhněte možnost Podat elektronicky pomocí datové schránky. Z výklopného seznamu pole Typ přehledu vyberte odpovídající typ a zvolte tlačítko Další. Na druhé straně průvodce program POHODA zobrazí datovou větu podání. Po dokončení průvodce se zobrazí dialog pro odeslání podání do datové schránky úřadu. Toto podání již obsahuje předpřipravené údaje včetně přílohy pro samotné odeslání. ID datové schránky správy sociálního zabezpečení si můžete předvyplnit v agendě Nastavení/Globální nastavení v sekci Mzdy 1.

Odeslání do datových schránek je evidováno v agendě Odeslané datové zprávy, která je přístupná z nabídky Soubor/Datová komunikace. 

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím