Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Akce platí do 31. 3. 2020 při koupi obou produktů

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Jakým způsobem navedu požadované množství jednotlivých položek v přijaté faktuře v režimu přenesení daňové povinnosti do Výpisu z evidence k režimu přenesení daňové povinnosti? Do výpisu se mi načítá pouze množství 1 s celkovou hodnotou dokladu.

odpověď

Přijatou fakturu založíte položkově v agendě Přijaté faktury. V záložce Položky faktury uvedete jednotlivé položky a jejich množství v poli Množství. Hodnoty uvedete v nulové sazbě DPH a členění DPH zvolíte PN Nezahrnovat do přiznání DPH.

Po uložení dokladu dáte agendu Záznam/Vyměření DPH… V dialogovém okně Vyměření a odpočet DPH označíte volbu Vyměřit DPH po položkách a dáte Další. Na druhé straně průvodce vyplníte jednotlivá pole dle Vaší potřeby. 
V oddílu Vyměření DPH doplníte členění DPH DDpdp, a v oddílu Odpočet DPH nastavíte členění DPH PDpdp.
Po stisknutí tlačítka Dokončit Vás program přepne do agendy Interní doklady, kde budou vytvořeny dva interní doklady. 
Na záložce Položky dokladu, budou uvedené jednotlivé položky dle přijaté faktury.
 
Ve Výpisu z evidence k režimu přenesení daňové povinnosti v agendě Účetnictví/Daň z přidané hodnoty/Přenesení povinnosti budou na záložce Položky uvedené položky s požadovaným množstvím a hodnotami dle vytvořeného interního dokladu.

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím