Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Jsme připraveni vám pomoci s rozšířením vaší síťové licence programu

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Co mohu zkontrolovat, pokud nesouhlasí aktiva a pasiva v tiskové sestavě Rozvaha v plném rozsahu resp. Rozvaha ve zkráceném rozsahu?

odpověď

V agendě Účetnictví/Účtová osnova lze prostřednictvím kontrolní tiskové sestavy Kontrola řádků výkazů ověřit, zda jsou k jednotlivým účtům přiřazeny řádky výkazů dle doporučené definice. Uvedenou sestavu získáte zvolením povelu Tiskové sestavy… z nabídky Soubor, resp. zvolením klávesové zkratky Ctrl+T.

V agendě Účetnictví/Účtová osnova si zkontrolujte prostřednictvím tiskové sestavy Obratová předvaha účty 111, 131, 349, 395, 431, 701, 702 a 710. Tyto účty by ke konci účetního období neměly mít žádné zůstatky.

V agendě Účetnictví/Účetní deník zkontrolujte kontrolní tiskové sestavy: Kontrola účtů, Kontrola vazeb na zdrojové doklady, Doklady k zaúčtování (předkontace Nevím), Ručně zaúčtované doklady (předkontace Ručně), Mimoúčetní záznamy (předkontace Bez). Předkontaci „Bez – Doklad bez zaúčtování“ lze použít pouze u zadávání počátečních stavů, u zálohových faktur, neuhrazených faktur z minulých let a popřípadě doplatku mezd v agendě Fakturace/Ostatní závazky.

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím