Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Skip Navigation LinksSTORMWARE > POHODA > Řady systému POHODA

Řady systému POHODA

Hlavní rozdíly mezi jednotlivými řadami

Účetní program
POHODA Šipka
POHODA

Použité funkce a technologie:

Ekonomický systém
POHODA
SQL
Šipka
POHODA SQL

Použité funkce a technologie:

Informační systém
POHODA
E1
Šipka
POHODA E1

Použité funkce a technologie:

 

Proč tři řady systému POHODA?

Účetní program POHODA nabízíme ve třech produktových řadách. Pokud vás zajímá, jaký je mezi nimi rozdíl, je nejjednodušší podívat se na ně především z pohledu technologie, kterou potřebují pro svůj provoz:

řada POHODA = technologie file-server

  • využívá databázi formátu MS Access

Řada POHODA (a všechny varianty této řady) ukládá data technologií file-server. To znamená, že data jsou uložena na serveru v jednom nebo více souborech a počítač, na kterém uživatel s programem POHODA pracuje, pracuje přímo s těmito soubory na serveru. Tento způsob práce je rychlý při lokálních instalacích nebo v malých sítích.

Pro firmy, kde s ekonomickým systémem pracuje více lidí nebo mají větší objem dat (např. desetitisíce, statisíce záznamů) však není tato technologie zcela ideální, efektivní a bezpečná a je vhodnější přejít na jednu z dalších dvou řad, a to buď POHODA SQL nebo POHODA E1.

file-server
 

řady POHODA SQL a POHODA E1 = technologie klient-server

Řada POHODA SQL obsahuje téměř stejné funkce jako základní řada systému POHODA, má navíc možnost nastavovat přístupová práva uživatelů podle číselných řad dokladů v některých vybraných agendách.

Naše nejvyšší řada POHODA E1 obsahuje řadu nadstandardních funkcí navíc. Tato rozšíření dělají z řady POHODA E1 důmyslnější, uživatelsky „vyšší“ a propracovanější ekonomický systém. Jako uživatelé budete rozšířenou funkcionalitu vnímat především u přístupových práv, skladů, cenotvorby, hromadných operací, uživatelských úprav agend atd.

Technologie, to je oč tu běží

Důležité je, že obě řady POHODA SQL a POHODA E1 fungují na technologii klient-server. Správu dat, operace s databází a fyzický přístup k databázovému úložišti provádí výlučně databázový server MS SQL Server, který běží na serveru v síti. Účetní program POHODA spuštěný na počítači, na němž pracuje uživatel, požádá server o určitá data a dostane na stanici pouze tuto vybranou sadu dat. Pokud se má provést doplnění, aktualizace nebo smazání dat, účetní program POHODA pouze předá požadavek a změnu provede server.

Díky tomuto konceptu se po síti přenáší menší objem dat a databáze se nemůže poškodit vlivem chyby sítě. Pokud je systém správně nakonfigurován, nemá uživatel programu POHODA žádný přístup k datům na serveru jiným způsobem než přes systém POHODA.

Z tohoto důvodu doporučujeme využít tento koncept také v případě více uživatelů přistupujících do programu POHODA přes internet.

U uživatele systému POHODA SQL či POHODA E1 se tato technologie tedy projeví:

  • vyšší ochranou dat proti jejich poškození,
  • vyšším zabezpečením dat proti neoprávněnému přístupu nebo jejich zneužití,
  • rychlejší odezvou programu při velkém množství dat nebo souběžné práci více uživatelů.
klient-server
 

V případě řady POHODA E1 navíc ještě:

K tomu, abyste mohli řady POHODA SQL a POHODA E1 využívat, potřebujete SQL Server od společnosti Microsoft.