Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Skip Navigation LinksSTORMWARE > POHODA > XML komunikace > XML Schema Validator

XML Schema Validator

Aplikace XML Schema Validator 2.4 slouží pro obecnou validaci souborů XML dle zadaného schématu.
Pokud xml import/export není korektní a požadavek je nevalidní, XML Schema Validator 2.4 vám usnadní práci a vypíše v sekci pro Log podrobné informace, které se týkají daného požadavku. Dozvíte se umístění daného problému a výpis chyby, kterou je nutné opravit dle našeho schématu.
Správný postup použití aplikace XML Schema Validator, pro validaci XML požadavků (request)a XML odpovědí (response), je následující.Pokud program POHODA při XML komunikaci zobrazí v odpovědi (response) hlášení, že se nepodařilo ověřit obálku dle schématu, je vhodné použít XML Schema Validator 2.4, který zjistí, na jakém místě a z jakého důvodu nedochází ke korektnímu XML importu/exportu vašeho požadavku.
Validace XML souborů se provádí při importu xml dat do programu POHODA. Nejprve dochází ke kontrole samotné obálky. Kontroluje se tedy dataPack a dataPackItem. Po kontrole obálky se kontrolují jednotlivé doklady např. invoice, voucher, intDoc, stock atd.
Importovaný doklad neboli požadavek pro import tzv. request je nutné validovat podle data.xsd, který naleznete v instalačním adresáři programu POHODA v adresáři Info\Schéma. Jako namespace použijte následující text "http://www.stormware.cz/schema/data.xsd".
Upozornění: Pokud bude v kontrolovaném souboru použit špatný namespace, validace může být v pořádku, ale soubor se nezpracuje.
Pro vygenerování (zobrazení) XML dokladu je možné použít tlačítko Vygenerovat XML. Pro smazání logu použijte tlačítko Smazat log.

 

Stažení programu POHODA Start
  • 500 záznamů v účetním deníku
  • 200 záznamů v peněžním deníku daňové evidence
  • 200 záznamů v agendě skladových pohybů
  • 10 záznamů v agendách majetku a mezd
  • 100 záznamů v ostatních agendách
  • 20 použití funkcí pro práci s daty

Jméno a příjmení:*
IČ:
Firma:
Ulice:
PSČ, Obec:*
E-mail:*
Odeslat a stáhnout

Program POHODA Start
si již stáhlo 288428 uživatelů


POHODA Start má po registraci časové omezení do 31. 12. 2017. Po uplynutí tohoto období bude možné nainstalovat novou verzi a pokračovat v bezplatném používání v dalším roce.

Jakmile dojde k překročení limitu volných záznamů nebo uplyne časové omezení, budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

POHODA Start má bez registrace limit 200 volných záznamů v účetním deníku, resp. 100 záznamů v peněžním deníku a je možné ji používat 3 měsíce od první instalace na počítač (nebo do konce roku 2017, pokud je blíž než za 3 měsíce od první instalace). Pokud si přejete tyto počáteční limity zvýšit, zvolte si stažení s registrací na záložce A v tomto okně. Registraci je případně možné provést i později přímo z programu POHODA Start.

Po vyčerpání limitů budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Na e-mail uvedený ve formuláři obdržíte registrační číslo.

Nainstalujte program POHODA Start do svého počítače. Při spouštění programu stiskněte tlačítko Registrace. V průvodci vyberte možnost Zadat registrační číslo programu POHODA Start a na další straně vyplňte zaslané registrační číslo.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout