Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Skip Navigation LinksSTORMWARE > TAX > Příručka uživatele > Nastavení > Přístupová práva (pouze ve variantě Profi)

3.5 Přístupová práva (pouze ve variantě Profi)

Tuto agendu obsahuje pouze varianta TAX Profi. Agenda je přístupná z nabídky Nastavení a administrátor do ní zapisuje jednotlivé uživatele a přiděluje jim přístupová práva k dílčím agendám a funkcím programu.

Systém uživatelských práv je vhodné používat v případě, že s programem TAX pracuje více osob. Identifikace uživatelů je nutná, jestliže má být na přiznání vytištěno jméno uživatele, který přiznání vystavil.

Do agendy Přístupová práva má přístup pouze administrátor systému označený jako uživatel Admin. Program při přihlášení uživatele nevyžaduje zadání uživatelského hesla do té doby, než je heslo zadáno u administrátora.

17_1_prisupova_prava%20kopie.png

Administrátor

Administrátor je programem definovaný uživatel s neomezenými právy. Jeho jméno je Admin a iniciály @ (zavináč). Po instalaci programu a jeho spuštění je uživatel automaticky administrátorem bez vstupního hesla. Správa uživatelů a jejich práv je tedy vypnuta.

Uživatel

Uživatel je definován zápisem do agendy Přístupová práva. Každý uživatel má jméno, kterým se přihlašuje do systému, a iniciály. Tyto iniciály budou uvedeny u každého přiznání, které tento uživatel zapsal nebo modifikoval. Dále lze uvést plné jméno uživatele pro tisk zpracovaného přiznání, telefon, e-mail a volitelně i vstupní heslo. Iniciály uživatele aktuálně přihlášeného do programu jsou indikovány ve stavovém řádku. Jméno a práva uživatele k otevřenému přiznání zjistíte tak, že nad panel uživatele ve stavovém řádku najedete kurzorem myši.

Aktivace systému práv

17_2_aktivace_systemu_prav%20kopie.png

Systém uživatelských práv se aktivuje přiřazením hesla uživateli Admin pomocí volby Změnit. Poté se při každém spuštění programu musí každý uživatel přihlásit jménem a volitelně i heslem.