2.2 Záložka EET

Upozornění: Od 1. 1. 2023 se ruší povinnost elektronické evidence tržeb. Na všech mobilních zařízeních s nainstalovanou aplikací mKasa vypněte v agendě Nastavení na záložce EET volbu Evidence tržeb. Tím se už při prodeji nebudou evidovat jednotlivé stavy pro odeslání na EET.

Na záložce EET se aktivuje elektronická evidence tržeb. Zapnutím evidence tržeb se zpřístupní pole pro zadání data, od kterého mají být tržby evidovány. Dále je nutné vybrat certifikát a zadat označení provozovny. Označení zařízení vyplníte, pokud se nepřednastaví dle zkratky mKasy z programu POHODA, tento údaj si můžete však pozměnit. V případě, že máte povoleno evidovat tržby ve zjednodušeném režimu, aktivujte příslušnou volbu.
001_nastaveni_EET.png

Instalace certifikátu EET

Na zařízeních se systémem Android nainstalujte certifikát pro EET do zařízení a následně kliknutím na ikonu pro výběr certifikátu v nastavení mKasy příslušný certifikát vyberte a nastavení uložte.


Systém iOS nedovoluje aplikacím třetích stran využívat certifikáty instalované v zařízení a instalaci je tak nutné provést přímo přes samotnou aplikaci mKasa dle následujících postupů:


  • iTunes
  1. Certifikát nahrajte do iTunes (složka Dokumenty)
  2. V mobilním zařízení spusťte aplikaci mKasa
  3. Otevřete agendu Nastavení
  4. Na záložce EET v poli Certifikát klikněte na tři tečky
  5. Certifikát nahraný na iTunes je uveden přímo v zobrazeném seznamu, kde jej stačí vybrat
  • iCloud
  1. Pro certifikát nahraný na iCloud zvolte menu iCloud (resp. Procházet a dále pak nabídku iCloud) a vyhledejte uložený certifikát
  2. Zadejte heslo k certifikátu
  3. Po úspěšné instalaci certifikátu uložte nastavení mobilní aplikace
Chcete-li si otestovat odesílání dat na server elektronické evidence tržeb nanečisto, zapněte si funkci Ověřovací režim. Po vyzkoušení nezapomeňte mód ověřovacího režimu opět vypnout.