2.2 Záložka EET

Na záložce EET se aktivuje elektronická evidence tržeb. Zapnutím evidence tržeb se zpřístupní pole pro zadání data, od kterého mají být tržby evidovány. Dále je nutné vybrat certifikát a zadat označení provozovny. Označení zařízení vyplníte, pokud se nepřednastaví dle zkratky mKasy z programu POHODA, tento údaj si můžete však pozměnit. V případě, že máte povoleno evidovat tržby ve zjednodušeném režimu, aktivujte příslušnou volbu.

001_nastaveni_EET.png

Instalace certifikátu EET

Na zařízeních se systémem Android nainstalujte certifikát pro EET do zařízení a následně kliknutím na ikonu pro výběr certifikátu v nastavení mKasy příslušný certifikát vyberte a nastavení uložte.


Systém iOS nedovoluje aplikacím třetích stran využívat certifikáty instalované v zařízení a instalaci je tak nutné provést přímo přes samotnou aplikaci mKasa dle následujících postupů:


  • iTunes
  1. Certifikát nahrajte do iTunes (složka Dokumenty)
  2. V mobilním zařízení spusťte aplikaci mKasa
  3. Otevřete agendu Nastavení
  4. Na záložce EET v poli Certifikát klikněte na tři tečky
  5. Certifikát nahraný na iTunes je uveden přímo v zobrazeném seznamu, kde jej stačí vybrat
  • iCloud
  1. Pro certifikát nahraný na iCloud zvolte menu iCloud (resp. Procházet a dále pak nabídku iCloud) a vyhledejte uložený certifikát
  2. Zadejte heslo k certifikátu
  3. Po úspěšné instalaci certifikátu uložte nastavení mobilní aplikace
Chcete-li si otestovat odesílání dat na server elektronické evidence tržeb nanečisto, zapněte si funkci Ověřovací režim. Po vyzkoušení nezapomeňte mód ověřovacího režimu opět vypnout.