Přechod ze starého účetního programu na nový, pohodový je snadný a pomůžeme vám s ním.

5.10 Vklady a výběry

5.10_VkladaVyber_021.png

5.10_004_vkladdoklad.png

Vklad hotovosti do prodejní pokladny, resp. výběr z prodejní pokladny provedete v agendě Kasa tak, že stisknete ikonu pro Vklady/Výběry 5.10_vkladyavybery_tlacitko_019.png.


Na stránce Vklady a výběry vyberte pomocí přepínače 5.10_vkladyavybery_prepinac_020.png, zda chcete provést Vklad nebo Výběr. Následně vyberte požadovanou formu úhrady a zadejte částku vkládaných, resp. vybíraných peněz. V poli poznámka můžete případně zapsat důvod vkladu nebo výběru.

Pokud chcete přidat více forem úhrad, stiskněte na stránce Vklady a výběry tlačítko 5.8_tlacitko_pridat_uhradu_015.png.

Používáte-li činnosti v programu POHODA, přenese se seznam činností také do aplikace mKasa, kde jej můžete vybrat k dokladu na stránce Vklady a výběry.


Není-li povolen v agendě Hardware automatický tisk dokladu po dokončení vkladu nebo výběru, je možné tisk dodatečně zapnout. Změnou stavu přepínače Tisknout určíte, zda má po uložení dokladu dojít k tisku na vybranou tiskárnu, či naopak.


Po stisku ikony mK_Historie_Tisk_trzeb_Nahled_Ikona.png pro Náhled před tiskem se zobrazí náhled dokladu pro představu, jak bude doklad vypadat po vytištění na tiskárně.


Kliknutím na tlačítko Uložit 5.9_vydejka_tlacitko_ulozit_018.png se vkladu nebo výběru přiřadí pořadové číslo a doklad se uloží do agendy Doklady na záložku Prodejky.


Na detailu dokladu v agendě Doklady na záložce Prodejka je možné vidět na záložce Hlavička, zda se jedná o vklad či výběr, můžete zde sledovat, na záložce Synchronizace, zda doklad byl již synchronizován s programem POHODA či webovým rozhraním aplikace mPOHODA, a v neposlední řadě na záložce Úhrady je možné zjistit, v jakých úhradách byl vklad/výběr proveden.