Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Nastavení Obecného internetového obchodu v programu POHODA

Nastavení Obecného Internetového obchodu v programu POHODA provedete v agendě Internetové obchody, kterou otevřete přes menu Nastavení/Internetové obchody/Nastavení internetových obchodů. Agenda Internetové obchody obsahuje několik variant Internetových obchodů, proto při nastavení nového obchodu vyberete typ "Obecný internetový obchod" . Formulář pro nastavení tohoto obchodu se skládá z několika částí, jde o záložky: Obecné, Klient, Export, Import, Nastavení.

Popis záložek nastavení Obecného internetového obchodu:

Záložka Obecné

Slouží k identifikaci internetového obchodu (Název obchodu, WWW adresa, Logo).

Program POHODA umožňuje nastavit komunikaci s více Obecnými internetovými obchody, proto pole "Název obchodu" slouží jako jednoznačný identifikátor, musí být tedy unikátní. Při komunikaci programu POHODA a Internetového obchodu budete obchod vybírat dle tohoto názvu.

Záložka WEB klient

Slouží k nastavení autentizace přihlášení k webové službě (Uživatelské jméno a heslo).

Pokud webová služba vyžaduje autentizaci, je nutné vyplnit údaje jméno a heslo, v opačném případě nevyplňujeme.

Záložka Export

Slouží k nastavení komunikačních adres pro výstupní data z programu POHODA. (URL adresy).

Program POHODA vytvoří výstupní data ve standardním formátu XML POHODA.

Záložka Export-XSLT

Slouží k nastavení XLST transformace výstupních dat z programu POHODA.

Program POHODA vytvoří výstupní data ve standardním formátu XML POHODA. Pokud váš Internetový obchod vyžaduje jiný formát dat, je nutné mít vytvořenou XSLT transformační šablonu na převod vámi požadovaného formátu a typu dat. Na záložce Export-XSLT nastavíte pro jednotlivé agendy konkrétní transformační šablony.

Záložka Import

Slouží k nastavení komunikačních adres pro vstupní data do programu POHODA. (URL adresy a XLST transformace vstupních dat).

Program POHODA vytvoří výstupní data (požadavek na data) ve standardním formátu XML POHODA. Pokud váš Internetový obchod vyžaduje jiný formát, je nutné mít vytvořenou XSLT transformační šablonu na převod vámi požadovaného formátu a typu dat. V sekci Transformace XSLT dat pak pro jednotlivé agendy přiřadíme konkrétní transformační šablony.

Záložka Nastavení

Doplňující nastavení komunikačního klienta (Kontrola importovaných dat, Historie komunikace, Doba odpovědi serveru, Verze XML).

 • Kontrola duplicity importu
Jedná se o kontrolu stahovaného souboru, týká se tedy pouze importu dat do programu POHODA! Pokud byl daný soubor již jednou importován, komunikace na to upozorní a import dat do programu POHODA neproběhne.

 • Sledování (historie)komunikace
Výchozí chování programu POHODA neuchovává historii proběhlé komunikace. Pokud budete chtít uložit proběhlou komunikaci, je nutné tuto volba zatrhnout. Ukládá se pouze požadavek programu POHODA a odpověď webové služby. Log soubor proběhlé komunikace je vždy automaticky uložen v datovém adresáři programu POHODA podadresář LOG. Název log souboru je IObchod.log

 • Maximální doba odpovědi[s]
Maximální doba čekání programu POHODA na odpověď webové služby.

 • Verze XML komunikace

Program POHODA podporuje dva typy XML komunikace a to:
- XML komunikace 1.X (jedná se o starší verze XML komunikace programu POHODA)
- XML komunikace 2.X (jedná se o novější verzi XML komunikace programu POHODA. Tato verze je rozšířena o nové vlastnosti a funkce přenosu dat)

 • Komprimovat odeslaná data
Program POHODA umožňuje komprimovat odeslaná/přijatá data metodou Gzip.

Záložka FTP klient

Slouží k nastavení FTP klienta pro přenos obrázků a souvisejících souborů zásoby (Hostitel, port, jméno, heslo, vzdálené složky).

Program POHODA umožní přenést obrázky a související soubory zásoby na web pomocí FTP klienta. Pro přenos dat je možné nastavit filtr na přenést: vše nebo pouze nové/změněné data.

 • Kódování názvů souborů
Při nastavení FTP klienta u obecného internetového obchodu můžete rozhodnout o způsobu kódování názvu souboru. Na výběr máte mezi Windows-1250 nebo UTF-8.

 

Stažení programu POHODA Start
 • 500 záznamů v účetním deníku
 • 200 záznamů v peněžním deníku daňové evidence
 • 200 záznamů v agendě skladových pohybů
 • 10 záznamů v agendách majetku a mezd
 • 100 záznamů v ostatních agendách
 • 20 použití funkcí pro práci s daty

Jméno a příjmení:*
IČ:
Firma:
Ulice:
PSČ, Obec:*
E-mail:*
Odeslat a stáhnout

Program POHODA Start
si již stáhlo 288890 uživatelů


POHODA Start má po registraci časové omezení do 31. 12. 2017. Po uplynutí tohoto období bude možné nainstalovat novou verzi a pokračovat v bezplatném používání v dalším roce.

Jakmile dojde k překročení limitu volných záznamů nebo uplyne časové omezení, budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

POHODA Start má bez registrace limit 200 volných záznamů v účetním deníku, resp. 100 záznamů v peněžním deníku a je možné ji používat 3 měsíce od první instalace na počítač (nebo do konce roku 2017, pokud je blíž než za 3 měsíce od první instalace). Pokud si přejete tyto počáteční limity zvýšit, zvolte si stažení s registrací na záložce A v tomto okně. Registraci je případně možné provést i později přímo z programu POHODA Start.

Po vyčerpání limitů budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Na e-mail uvedený ve formuláři obdržíte registrační číslo.

Nainstalujte program POHODA Start do svého počítače. Při spouštění programu stiskněte tlačítko Registrace. V průvodci vyberte možnost Zadat registrační číslo programu POHODA Start a na další straně vyplňte zaslané registrační číslo.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout
Stiahnutie programu Pitný režim POHODA
Vyplňte e-mail: