Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Akce platí do 31. 3. 2020 při koupi obou produktů

Užitečné novinky pro účetní

Lukáš Mužátko / 29. 11. 2019

Snažíme se mobilní aplikace mKasa a mPOHODA neustále vylepšovat k vaší spokojenosti. Práci v nich chceme usnadnit nejen podnikatelům, ale i účetním, pro které jsme do aplikací přidali pár užitečných novinek.


Z aplikací mPOHODA a mKasa posílají podnikatelé data své účetní, čímž jim odpadá starost s předáváním dokladů. Chceme, aby jejich vzájemná spolupráce byla co nejhladší, proto do aplikací přidáváme funkce, které ocení nejen podnikatelé, ale i sami účetní. Největší novinky se týkají automatického zaúčtování dokladů po synchronizaci dat či možnost pozastavení synchronizace rozpracovaného dokladu.


 

První novinkou, která účetní potěší, je automatické zaúčtování dokladů po synchronizaci dat s programem POHODA. Stačí aktivovat příslušnou volbu a je hotovo, účetním odpadne jedna z povinností. Jak vše podrobně nastavit, zjistíte z popisu novinek na www.pohoda.cz/novinky (sekce mPOHODA a mKasa).


Do aplikace mPOHODA pak přibyla i možnost pozastavení synchronizace rozpracovaného dokladu – často je totiž některé faktury potřeba postupně upravovat a k účetní by se tak měl dostat až finální doklad. Stačí, když si na dokladu v aplikaci mPOHODA nastavíte přepínač Synchronizovat do POHODA na stav Pozastavit.

Záznam, u kterého je nastaven příznak Pozastavit, je v hlavním seznamu dokladů označený ikonou synchronizace

Další užitečné novinky v mobilních aplikacích


V aplikaci mKasa běžně využíváte databázi odběratelů ze svého programu POHODA. Pokud přece jen vytvoříte záznam do adresáře přímo v aplikaci, nově můžete adresu přenést přímo do programu POHODA, abyste na obou místech měli databázi kompletní. Při importu se navíc kontroluje duplicita záznamů a v případě, že v programu POHODA již existuje adresa s IČ použitým na adresním záznamu v aplikaci mKasa, nedojde k jeho importu. Pokud bude adresa při importu zamítnuta kvůli duplicitě, doklady se podle IČ spárují s existujícím záznamem. Více o této novince se dočtete na www.pohoda.cz/novinky (sekce mKasa).


P.S. Speciálně pro účetní kanceláře jsme do aplikace mPOHODA přidali novou funkci pro hromadný nákup licence POHODA Mini, kterou potřebují vaši klienti pro odemknutí limitů aplikace mPOHODA. Věříme, že vám tato funkce maximálně usnadnila práci.